Jak nie polec w wyborach? Samorządowcy przestali zamykać szkoły09 stycznia 2014W trosce o stanowiska prezydenci i burmistrzowie postanowili nie drażnić rodziców likwidacjami placówek.
Zostawili szkoły, zabrali się do województw07 stycznia 2014 W1998 r. zdecydowaliśmy się na przywrócenie gimnazjów. Piszę przywrócenie, ponieważ jeszcze po II wojnie jakiś czas gimnazja przecież były. Pamiętam jeszcze (rocznik ’46) egzaminy składające się na tzw. małą maturę i wylękniałych starszych naszych kolegów, którzy te egzaminy przeżywali.
Uczeń wypadł ze szkolnego okna. "Właśnie jest operowany"10 grudnia 2013 Uczeń jeden ze szkół w Grudziądzu wypadł z okna na drugim piętrze, poinformował TVN24.pl. - "Dziecko w tej chwili przebywa w szpitalu, jest operowane" - mówi rzeczniczka tamtejszej policji Marzena Solochewicz-Kostrzewska.
Huragan zerwał dach szkoły. 200 uczniów ewakuowano06 grudnia 2013Niemal 200 dzieci trzeba było ewakuować ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaliszu. Silny podmuch wiatru uszkodził dach. Szkoła powiadomiła rodziców, którzy odebrali dzieci z placówki.
Egurrola o zarzutach CBŚ: Wyjątkowo niekomfortowa sytuacja03 grudnia 2013Wczoraj media obiegła wiadomość, iż Centralne Biuro Śledcze zawiadomiło prokuraturę o rzekomych nieprawidłowościach finansowych w szkole tańca prowadzonej przez Agustina Egurrolę. Znany choreograf zdecydował się skomentować tę sprawę.
Firma zamówi sobie pracowników na uczelni03 grudnia 2013 Przedsiębiorcy będą współdecydowali o kształceniu. Za pieniądze z Unii.
NIK skontrolował lekcje WF. Alarmujące wyniki. Zobacz RAPORT28 listopada 2013Co z tego, że sale gimnastyczne i szkolne boiska są coraz lepiej wyposażone, skoro świecą pustkami? Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała lekcje WF-u. Wyniki są fatalne - zarówno dla szkół, jak i dla uczniów.
Terlikowski o "nowej Szumilas": Czas szykować się na homoschooling...20 listopada 2013Publicysta i naczelny frondy.pl skomentował nominację Joanny Kluzik-Rostowskiej, które objęła po Krystynie Szumilas resort edukacji narodowej. "A jednak miałem rację: zawsze może być gorzej" - napisał Tomasz Terlikowski na Facebooku.
"Biskup ma prawo ufać księdzu". Duchowny skazany za pornozdjęcia z dziećmi15 listopada 2013Głos zabiera kurator oświaty. Mimo że ksiądz został skazany za posiadanie i rozpowszechnianie pornozdjęć z dziećmi, to nadal uczy religii w szkole.
Szkolne ubezpieczenie na poprawę humoru. Rzadko jest warte więcej14 listopada 2013 Nie ma co liczyć na szkolne polisy grupowe. To zwykle najtańsze oferty. Efekt jest taki, że uczniowie podstawówek i gimnazjów, poszkodowani w ubiegłym roku szkolnym w ponad 56 tys. wypadków, w większości nie dostali żadnego odszkodowania albo tylko na niewielkie zadośćuczynienie.