• Antoni Macierewicz
  Antoni Macierewicz krytycznie ocenił działania poprzedniej koalicji na rzecz obronności Polski.
 • Flaga NATO
  Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni NATO w Szczecinie jest gotowy do dowodzenia siłami tzw. szpicy „NATO”. Dowódcy Korpusu, Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum (Holandia) i Komponentu Lądowego w Izmirze podpisali w czwartek w Szczecinie dokumenty w tej sprawie.
 • Ćwiczenia wojskowe
  Nazywane szpicą połączone siły NATO bardzo wysokiej gotowości (VJTF) byłyby zbyt narażone na atak na etapie rozmieszczania, by nadawały się do wykorzystania w Polsce lub krajach bałtyckich w konflikcie z Rosją - pisze w poniedziałek "Financial Times".
 • Żołnierze
  "Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód wpisuje się w natowską politykę odstraszania, a jego wyjątkowość polega na ciągłej gotowości i na tym, że koncentruje się na określonym obszarze" – zapewnia dowódca Korpusu gen. broni Manfred Hofmann.
 • Flaga NATO
  Do Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego dołączą w tym roku przedstawiciele nowych państw - Grecji, Norwegii i Kanady. Trwają rozmowy z przedstawicielami Islandii.
 • M1 Abrams
  Dwie niemieckie bazy przyjęły 1200 jednostek sprzętu, w tym wozy bojowe, 250 czołgów oraz armatohaubice. Sprzęt przeznaczony jest dla amerykańskich żołnierzy ćwiczących rotacyjnie w Europie Środkowo-Wschodniej, jednak w momencie wybuchu konfliktu, z broni będą korzystały siły NATO-wskiej szpicy.
 • Flaga NATO
  Polityka Rosji trwale zmieniła europejskie myślenie o bezpieczeństwie. Taką tezę potwierdza ostatnie spotkanie ministrów obrony NATO. Aneksja Krymu i rebelia w Donbasie spowodowały, że nawet prorosyjscy do tej pory Niemcy i Francuzi zaostrzyli kurs wobec Moskwy. Kreml tym samym pomógł wylansować koncepcję działania Sojuszu, którą popierały NATO-wskie jastrzębie, m.in. Polska i USA.
 • Flaga NATO
  Stany Zjednoczone wzmocnią budowaną w NATO szpicę. Poinformował o tym w Brukseli amerykański sekretarz obrony Ashton Carter. Wszystko w ramach wzmacniania obecności wojsk Sojuszu na wschodzie Europy, w reakcji na zagrożenie ze strony Rosji.
 • Flaga NATO
  NATO zwiększa szpicę, czyli najnowszy oddział Sił Szybkiego Reagowania. Poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Podczas spotkania w Brukseli ministrowie obrony krajów należących do Paktu zdecydowali także o przyznaniu większych uprawnień Dowódcy Operacyjnemu NATO.
 • Pentagon
  Są pierwsze rosyjskie komentarze po decyzji Pentagonu o utworzeniu w środkowej i wschodniej Europie baz ze sprzętem amerykańskiej armii.