• Szpilki
  Wiosna nieśmiałymi krokami zbliża się do Polski. Dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a słońce z dużo większą śmiałością wygląda zza chmur. Dla wielu kobiet to moment, kiedy po długich jesienno-zimowych miesiącach wyciągają z dna szafy kolorowe pantofle, modne czółenka i odkryte sandały. W tym samym momencie wraca też do nich wspomnienie o bólu i cierpieniu związanym z ich noszeniem. Oto 10 zasad opracowanych przez Franza Gondoina, podologa z Kliniki Ruchu, dzięki którym zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z chodzeniem na obcasach.
 • Alessandra Ambrosio
  Cierpi na tym kręgosłup i stopy, a lekarze zdecydowanie odradzają chodzenia w szpilkach wyższych niż 4-5 cm. Mimo to, miłośniczek wysokich obcasów nie brakuje, a jak wskazują badania, ich popularność nie musi wiązać się tylko z walorami estetycznymi.
 • Szpilki
  Zanim będzie na późno, przyjrzyj się wysokości swoich obcasów. Uczeni z Stanford University wskazują, których szpilek nie powinnaś nosić, jeśli chcesz uchronić się przed bolesnymi chorobami zwyrodnieniowymi stawów.
 • Doda
  Większość kobiet ma słabość do butów, z której niekiedy bywają nawet dumne. Jednak w przypadku Dody, możemy mówić nie o słabości, a o prawdziwym uzależnieniu.
 • Seksowna sukienka i białe szpilki. Takiej Sereny Williams jeszcze nie widzieliście
  Serena Williams wzięła udział w specjalnej sesji z trofeum, które otrzymała za wygranie US Open. Jednak to nie puchar przyciąga wzrok wszystkich. Amerykanka w obcisłej czerwonej sukience i szpilkach wyglądała niczym prawdziwa seksbomba.
 • Kinga Rusin weszła w szpilkach na Pałac Kultury / zdjęcie z oficjalnego profilu
  Kinga Rusin pokonała 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki mając na nogach buty na szpilkach. Zdobycie najwyższego budynku w Warszawie, mimo mało komfortowego obuwia, zajęło prezenterce zaledwie 10 minut.
 • Obcasy
  Polki uwielbiają buty na wysokich obcasach. Szpilki nosi na co dzień aż 70 procent kobiet. Polki wybierają zarówno klasyczne fasony, jak i bardziej awangardowe, np. buty ozdobione cekinami lub w intensywnych kolorach.
 • Kobieta biegnie w butach na wysokich obcasach
  Nawet krótki bieg, np. tylko do uciekającego autobusu, może się dla ciebie źle skończyć, jeśli chodzisz w butach na wysokich obcasach – ostrzegają naukowcy.
 • Buty na wysokim obcasie mogą powodować haluksy
  Są dostępne we wszystkich kolorach tęczy. Im wyższe, tym bardziej przyciągają męskie spojrzenia. Niejedna kobieta straciła dla nich głowę, wydając fortunę na ich zakup. Niższym paniom potrafią dodać kilka pożądanych centymetrów. Dzięki nim długie nogi modelek są jeszcze bardziej atrakcyjne. Każda z Pań je chce nosić, a Panowie widzą w nich kobiecość… Tak – chodzi o szpilki!
 • Kobieta w niewygodnych butach
  Dla wielu kobiet szpilki są lekiem na całe zło: wysmuklają sylwetkę, optycznie wydłużają nogę i z pewnością poprawiają samopoczucie. Każda kobieta na wysokościach wygląda po prostu atrakcyjnej, co z pewnością przekłada się na większą pewność siebie. Niestety cena za zwiększone obcasami poczucie kobiecości jest wysoka, a pierwsze w kolejce do opłacenia tego rachunku są nasze stopy.