• Klebsiella pneumoniae, New Delhi
  Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się lekoopornej bakterii New Delhi szpitale muszą informować się o zakażonych pacjentach - apelował do dyrektorów warmińsko-mazurskich szpitali szef NFZ w Olsztynie Andrzej Zakrzewski podczas konferencji o zakażeniach szpitalnych.
 • Chory mężczyzna
  Tak zwana ,,świńska grypa" dotarła do powiatu siedleckiego. Elżbieta Stańczuk, kierownik Sekcji Epidemiologii w sanepidzie w Siedlcach powiedziała Radiu Podlasie, że od początku lutego grypa w odmianie AH1N1 stała się przyczyną hospitalizacji sześciu osób.
 • Premier Ewa Kopacz
  Polska jest przygotowana na wypadek eboli - zapewnia premier. Ewa Kopacz poinformowała po posiedzeniu zespołu kryzysowego, że zostały już wdrożone specjalne procedury na wypadek pojawienia się przypadków tej choroby w Polsce.
 • Szpital
  Szefowa Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie przyznaje, że jej placówka nie jest w pełni przygotowana na przyjęcie pacjenta z wirusem ebola. Agnieszka Kujawska-Misiąg potwierdziła w ten sposób słowa konsultanta krajowego do spraw chorób zakaźnych doktora Andrzeja Horbana.