• Nowotwór szyjki macicy
  Co roku około 3 500 Polek zachorowuje na raka szyjki macicy. Ten nowotwór rozwija się latami, nie dając żadnych objawów. Czy cytologia wykonywana regularnie jest w stanie uchronić przed zachorowaniem?
 • Kobieta u lekarza
  Polska coraz lepiej radzi sobie z profilaktyką zachorowań na raka szyjki macicy, ale skuteczność leczenia tej choroby plasuje nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie – mówili eksperci na spotkaniu prasowym „Rak szyjki macicy – profilaktyka nie wystarczy”.
 • Rak szyjki macicy atakuje na Facebooku!
  Prawie 50 tysięcy Polek za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook zostało zarażonych wirusem HPV wywołującym raka szyjki macicy. Na szczęście tylko wirtualnie. Skąd taki pomysł?
 • Jest plan, jak wykończyć raka szyjki macicy
  Do 2020 roku śmiertelność z powodu raka szyjki macicy u kobiet powinno się zmniejszyć w Polsce o połowę. Taki cel postawiła sobie grupa ekspercka Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy podczas posiedzenia w Warszawie.
 • Akcja darmowych szczepień na raka rusza w Toruniu
  Akcję profilaktycznych szczepień nastolatek przeciw wirusowi wywołującemu raka szyjki macicy przygotowały władze Torunia (Kujawsko-Pomorskie). Obejmie ona około 800 dziewcząt.
 • Wirus HPV może powodować raka penisa
  Nawet połowa mężczyzn może być zarażona wywołującym nowotwór wirusem brodawczaka ludzkiego – alarmują naukowcy z National Cancer Institute w USA. Wyniki ich badań publikuje prestiżowy magazyn „The Lancet”.