• Szympans
  Naukowcy już dawno odkryli, że szympansy używają kamieni jako narzędzi. teraz zaobserwowali dziwne, być może rytualne zachowania tych ssaków i zastanawiają się, czy te małpy człekokształtne nie odprawiają jakiegoś rytuału – pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Kora, jako jedna z najbardziej surowych jurorek w polskich talent show, ostro traktuje wszystkich uczestników, którzy na to zasługują. W ostatnim odcinku "Must be the music", jednego z wykonawców porównała do szympansa.
 • Dzięki analizie rysów na zębach można w zrekonstruować dietę hominidów
  Trawa i turzyce - to składniki diety praludzi. Jadłospis naszych dalekich praprzodków sprzed milionów lat pozwalają ustalić najnowsze technologie - informują naukowcy.
 • Szympans z ogrodu zoologicznego w Mexico City
  "Nagle poczułem na sobie owłosione słonie i to coś zaczęło mną szarpać. Miało ogromną siłę. Myślałem, że mnie zabije" – mówi jedna z ofiar zwierzęcia. Napastnik wciąż grasuje po okolicy.
 • Szympansy mądrzejsze od ludzi
  Szympansy są znacznie sprytniejsze od kłusowników. Okazuje się bowiem, że afrykańskie małpy potrafią rozbrajać pułapki, zastawiane przez przestępców. Do tego szympansy same przeszukują dżunglę, by zniszczyć sidła, zanim zbliży się do nich reszta stada.