• Indonezja
  Kraje azjatyckie są ciekawą alternatywą do spędzenia aktywnych i na pewno niezapomnianych wakacji. O tym nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy jedynie obalić mit o wysokich kosztach azjatyckich wojaży. W większości krajów Azji Południowo-Wschodniej, bo ta cieszy się największym zainteresowaniem podróżników, koszty życia są ponad dwukrotnie niższe niż w Polsce! Widać to nie tylko po cenach produktów, np. kosmetyków, lecz także tego, co dla turystów jest najważniejsze: hoteli, transportu i słynnej azjatyckiej kuchni.
 • Łukasz Przybyłek / źródło: lotoholik.pl
  Mam zwykłą urzędniczą pensję, więc to nie jest tak, że trzeba być milionerem. Moje podróżowanie polega na wyszukiwaniu specjalnych okazji, tanich lotów, zniżek w rodzaju "Budapeszt za 80 zł", "autobusem do Berlina za 30 zł", "za 40 zł do Wilna". A jak w daleki świat, to są to wydatki rzędu 400 zł do Japonii, za 800 na Kubę - opowiada Łukasz Przybyłek, podróżnik i "lotoholik", który właśnie rzucił pracę i wyprowadza się do Malezji.
 • Park Buddy, Vientian, Laos
  Ze względu na coraz lepsze i tańsze połączenia ogromną popularnością wśród podróżników cieszą się kraje azjatyckie. Przoduje w nich oczywiście Tajlandia, warto jednak rozważyć także inne kierunki. Przykładem może być Laos. Chociaż nie znajdziecie tu tak luksusowych kurortów, jak na tajskim wybrzeżu, indochińskie państwo może Wam za to zaoferować przede wszystkim autentyczny charakter, na które nie wpłynęła jeszcze turystyczna popularność.
 • Kasy biletowe na Dworcu Centralnym
  PKP intercity zapewnia, że informatycy wreszcie naprawili system informatyczny. Spółka nie chce jednak powiedzieć, kiedy będzie można kupować bilety przez internet.
 • Samolot boeing 737
  Samoloty są obecnie najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu. Nadal jednak trzeba wykazać się odrobiną sprytu, aby nie przepłacić za bilety. Sztywne terminy, obranie jednego, konkretnego celu oraz niechęć do przesiadek nie służą tanim podróżom, dlatego warto już na wstępie wybrać kilka interesujących kierunków oraz uprzedzić w pracy, że planowany urlop to tylko data orientacyjna.
 • Samolot boeing 737
  To miała być nowa, tania linia lotnicza, która wozi pasażerów po całej Europie. Firma znalazła się jednak w poważnych tarapatach. Brakuje nawet pieniędzy na opłacenie czynszu za biuro.
 • Samolot - zdjęcie ilustracyjne
  Profesjonalni łowcy są w stanie kupić bilet na samolot nawet o 50 proc. taniej. Potrzebują do tego jedynie urządzenia z dostępem do internetu.
 • Samolot linii Ryanair
  Modlin, Gdańsk i Kraków idą na pierwszy ogień. Wieczorem Ryanair zadebiutuje jako przewoźnik krajowy. Z podwarszawskiego Modlina będzie się można dostać z centrum na północ i południe kraju. To pierwsza, po porażce OLT -Express, próba złamania monopolu LOT-u na tego typu trasach.