• Bieganie po plaży
  Polacy upodobali sobie długie weekendy i coraz chętniej wykorzystują te terminy na krótkie wypady w kraju. Imprezy, spotkania, wyjazdy – aż grzech nie wykorzystać tego czasu.
 • urlop
  Po kraju jeździmy przynajmniej 5 razy w roku, chociaż zwykle nie są to długie wyjazdy. Polskie miasta lubimy bardziej niż Bałtyk, ale nie tak jak góry. Portal Triverna.pl zbadał wyjazdowe przyzwyczajenia Polaków.
 • wakacje podróż
  Ostatni dzwonek, który zabrzmi w szkołach w tym roku wcześnie, bo już 19 czerwca, nieodwracalnie zwiastuje sezonowy wzrost cen w polskich miejscowościach turystycznych. Jak szacują eksperci Noclegi.pl w tych najbardziej popularnych jeszcze w czerwcu ceny wzrosną o 30, a nawet 60 proc., tym bardziej, że obecna fala upałów zachęca do myślenia o wakacjach w kraju. Oszczędnym spóźnialskim zostaną zawsze te mniej popularne jak mazurski Miłomłyn, nadmorskie Sianożęty czy podhalański Ząb.
 • Wyjazd
  Długoterminowe prognozy są optymistyczne – zdaniem synoptyków majowy długi weekend ma być pogodny i ciepły. Ale może być też drogi, jeśli rezerwację zostawimy na ostatnią chwilę – ostrzegają eksperci Noclegi.pl. Z ich raportu wynika, że na majowy wypoczynek w kraju wydamy najwięcej w Karpaczu i Gdańsku oraz rezerwując "last minute".