• Nie ma gwarancji, że będziemy mieli amerykańskie rakiety. Nie chcemy ich za wszelką cenę - mówi w rozmowie z "DGP" Maciej Lew-Mirski, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 
  • Antoni Macierewicz
    Zakupy uzbrojenia to olbrzymie pieniądze. Choć mityczne 130 mld zł w latach 2013–2022 można włożyć między bajki, to jednak skala i tak jest olbrzymia. Przykładowo zakup 50 śmigłowców wielozadaniowych to ok. 13 mld zł, podpisana w ostatnich dniach grudnia modernizacja czołgów Leopard to 2,4 mld zł. Czyli mniej więcej tyle, ile może kosztować jeden okręt podwodny, i zarazem nieco tylko mniej niż roczny budżet Ministerstwa Kultury. 
  • Tarcza antyrakietowa
    "Wasz kraj może naciskać na rząd USA, aby zaproponował wam wszystkie najbardziej konkurencyjne rozwiązania i nie ograniczał dyskusji tylko do patriotów Next Generation" - twierdzi dyrektor ds. rozwoju biznesu w MEADS International Inc., Martin J. Coyne.
  • Według nieoficjalnych informacji, w przetargu dla polskiego wojska niemal przesądzony jest wybór amerykańskiego systemu pocisków Patriot. Nasza armia zostanie też najprawdopodobniej wyposażona we francuskie helikoptery Caracal.
  • Tarcza antyrakietowa. Rakiety przeciwlotnicze
    Mała tarcza przeciwrakietowa może zacząć działać już w przyszłym roku. Jeśli na początku roku MON podpisze umowę z dostawcą systemu rakietowej obrony powietrznej, pierwsze dwie baterie mogą trafić do Polski do końca 2016 r.