• Dyktafon
  - Już 16 lat prowadzi Ryszardowi Krauzemu sprawę o egzekucję i kobiecie walczącej o odszkodowanie powiedział: pani umrze i nie zobaczy ani złotówki – tak pracę Romana Giertycha miał zachwalać na spotkaniu z zarządem Getin Banku Leszek Czarnecki.
 • Paweł Kukiz
  Prokuratura dysponuje taśmą z nagraniami z posiedzenia klubu Kukiz'15 w Sejmie - donosi Gazeta.pl. "Ta jedna taśma jest jak granat wrzucony do szamba" - mówi rozmówca portalu, który zna jej treść. Rozmawiają na niej Dariusz Pitaś i jeden ze współpracowników posła Liroya. Jednak żaden z dwóch rozmówców nie przyznaje się do nagrania rozmowy.
 • Laptop na kawiarnianym stoliku
  Do tej pory, by ochronić się przed hakerami, którzy mogliby przejąć kontrolę nad kamerą laptopa trzeba było użyć taśmy. Teraz to się zmieni, bo producenci ułatwią nam zachowanie naszej prywatności.
 • Ciąża
  Niewydolność szyjki macicy jest najczęstszą przyczyną przedwczesnych porodów i poronień. Najskuteczniejszą metodą, która pomaga donosić ciążę jest założenie szwu okrężnego TAC, czyli tzw. taśmy.
 • Wicepremier Mateusz Morawiecki
  Mateusz Morawiecki może mówić o prawdziwym pechu. Jedyny minister rządu PiS nagrany przez kelnerów w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Do tego wicepremier i jak wynika z ujawnionych treści nagrań, niedoszły minister rządu Donalda Tuska. Morawiecki, jak pisze "Newsweek", szykował się na stanowisko szefa resortu skarbu. Kontaktował się wówczas z szefem Kancelarii Premiera, Tomaszem Arabskim.
 • Donald Tusk
  Nikt nie potwierdza, by istniało nagranie rozmowy Donalda Tuska z Janem Kulczykiem - wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". O tym, że taka taśma istnieje i została zarejestrowana w ubiegłym roku w willi premiera przy ulicy Parkowej w Warszawie informowała "Gazeta Wyborcza". Według tego dziennika, dysponują nią byli funkcjonariusze ABW i miała być ona oferowana na rynku.
 • Ewa Kopacz
  Słabnąca popularność Platformy Obywatelskiej i Radosław Sikorski jako najbardziej "prominentna ofiara" afery taśmowej. Na te kwestie zwraca uwagę brukselska edycja opiniotwórczego portalu internetowego Politico, w artykule "Polska 'Gra o taśmy’ ".
 • The Black Tape Project
  Jak zasłonić ciało pozostawiając je nadal nagim? Bodypainting ma poważnego konkurenta... Autorzy „modowego” eksperymentu o nazwie „The Black Tape Project” udowadniają, że nie warto okrywać pięknego ciała odzieżą... Wystarczy taśma!
 • Stephen Collins jako pasto i głowa rodziny w serialu "Siódme niebo"
  Stephen Collins, aktor znany polskim widzom przede wszystkim z roli pastora z serialu "Siódme niebo", przyznał się swojej żonie do kilkukrotnego molestowania nieletnich. Kobieta właśnie ujawniła taśmy z nagranymi zwierzeniami męża.
 • slackline
  Slackline, czyli chodzenie po taśmie o szerokości 25-50 mm na wysokości, staje się w Polsce popularne. Tylko w tym roku w całym kraju odbyło się kilkadziesiąt imprez, na których można było zobaczyć umiejętności wyczynowo uprawiających ten sport oraz uczestniczyć w warsztatach i nauczyć się podstaw slackline’u. Dyscyplinę może uprawiać każdy, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw dla początkujących i znaleźć dwa stałe punkty, np. drzewa, do których można przyczepić taśmę.