• Tadeusz Słobodzianek
  "Jak patrzy się na działalność niektórych polityków, gołym okiem widać, że ich inspiracją do działań nie są wielcy demokratyczni politycy, którzy szanują przeciwników i próbują prowadzić z nimi dialog, tylko rozmaici skuteczni na chwilę autokraci. Nie chodzi o to, żeby kogoś porównywać do Hitlera czy Stalina. Chodzi o to, że mechanizm fascynacji przemocą jest silniejszy niż mechanizm fascynacji nudną codziennością demokracji" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Tadeusz Słobodzianek. Z dyrektorem warszawskiego Teatru Dramatycznego rozmawialiśmy o tym, czy sztuka pomaga nam uporać się z trudną historią i dlaczego w polskiej kulturze i polityce widać fascynację przemocą i oprawcami.
 • Teatr Dramatyczny w Białymstoku
  Czy teatr w Białymstoku powinien wystawić spektakl o rasizmie i nacjonalizmie w mieście - dyskutowali o tym na zakończenie poniedziałkowej sesji białostoccy radni. Przedstawienie dopiero powstaje, część radnych już uważa, że szkodzi wizerunkowi miasta.
 • Wzrusz moje serce
  Bardzo przyjemna niespodzianka. Tytuł mało zachęcający - "Wzrusz moje serce" - skrywa innego Levina, gorzkiego i melancholijnego. I świetne przedstawienie Małgorzaty Bogajewskiej z wybitną rolą Waldemara Barwińskiego.
 • Adam Ferency, Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
  W Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy trwają próby "Rzeczy o banalności i miłości" Savyon Liebrecht w przekładzie Michała Sobelmana.
 • W Teatrze Dramatycznym, 15 listopada 2013, premiera sztuki Eugene Ionesco "Nosorożec". Nowy przekład dla Teatru Dramatycznego przygotował Piotr Kamiński, spektakl reżyseruje Artur Tyszkiewicz.
 • Dzień Dziecka Teatr Dramatyczny świętuje "Pippi Pończoszanką". To ostatnia szansa, by zobaczyć głośny spektakl Agnieszki Glińskiej wg powieści Astrid Lindgren oraz Dominikę Kluźniak w roli rezolutnej piegowatej Pippi.
 • Spektakl Teatru TV "Ostatnia taśma Krappa"
  Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca) Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy będzie świętował na trzech scenach.
 • W Teatrze Dramatycznym trwają próby "Młodego Stalina". Dramat Tadeusza Słobodzianka reżyseruje Ondrej Spisak, scenografię przygotowuje Frantisek Liptak. To kolejne - po "Merlinie", "Naszej klasie" i "Proroku Ilji" - spotkanie tych twórców.  Prapremiera dramatu odbędzie się 6 kwietnia 2013 w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy. W roli tytułowej Marcin Sztabiński.
 • "Muranooo" to nowy spektakl przygotowany przez Teatr Dramatyczny w Warszawie, a wyreżyserwoany przez Izraelkę Lilach Dekel-Avneri. Napisana przez Sylwię Chutnik sztuka to opowieść o wspólnej przeszłości Żydów i Polaków snuta przez duchy zamieszkujące w jednej z kamienic na Muranowie, wybudowanej na gruzach warszawskiego getta.