• Okręt klasy Mistral w budowie
  Francja zablokowała sprzedaż desantowych Mistrali Moskwie. Rosja twierdzi jednak, że ma technologię budowy okrętów i sama będzie w stanie zbudować własne jednostki.
 • AC-130
  Wyposażenie armii Stanów Zjednoczonych to najlepszy dowód na to, że pomysłowość inżynierów z USA nie zna granic. Portal Businessinsider.com opracował ranking najskuteczniejszego oręża, które zapewnia amerykańskim żołnierzom zwycięstwo na polu walki.
 • Fale dźwiękowe wywołujące nudności u nurków
  Pentagon zatrudnił naukowców, którzy mają opracować listę wynalazków, dzięki którym możliwe będzie pokonanie wroga bez rozlewu krwi. Szczegółowa charakterystyka opracowywanych broni pojawiła się już w internecie – donosi portal BBC.com.
 • Uzbrojenie
  Armia austriacka pozbywa się pojazdów pancernych sprzed kilkudziesięciu lat, ale jednocześnie dostaje sprzęt nowej generacji.
 • PETMAN - robot na usługach wojska
  PETMAN to antropomorficzny robot służący do testowania odzieży chroniącej przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Ma kształt i wymiary przeciętnego człowieka, a zaprojektowano i skonstruowano go na potrzeby armii USA.  Jego poprzednicy byli znacznie mniej zaawansowani technologicznie, mieli mniejszy repertuar ruchów, a praca kończyn musiała być wspierana zewnętrznymi urządzeniami. PETMAN potrafi chodzić, czołgać się, wykonywać wiele zaprogramowanych ruchów testujących wytrzymałość odzieży.
 • Japonia chwali się wojskową technologią
  Waży zaledwie 350 g, rozwija prędkość do 60 km/h, potrafi startować z miejsca i poruszać się w dowolnym kierunku. Konstruktorem tej niezwykłej kuli jest Fumiyuki Sato - jeden z inżynierów Ministerstwa Obrony Japonii. Jego zdaniem sprzęt świetnie sprawdzi się jako elektroniczny szpieg lub podczas akcji ratunkowych. Zobacz jak wyglądała prezentacja prototypu urządzenia.