• Czarna, zielona, biała, czerwona - różne gatunki herbat
  Na sklepowych półkach znajdziemy herbatę sklasyfikowaną na różne sposoby, nie tylko ze względu na region jej pochodzenia czy dodatki smakowe lub zapachowe, ale również kolor. Wyróżnia się herbaty czarne, zielone, białe, a także czerwone. W Azji zaś panuje również podział na barwy żółte oraz szmaragdowe.
 • Herbata zaparzona w dzbanku
  Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Napar ten nie tylko dobrze smakuje, ale zawiera również wiele właściwości odżywczych, które pozytywnie wpływają zarówno na naszą witalność, zdrowie, jak i urodę.
 • Herbata
  Może być alternatywą dla małej czarnej, bo tak jak ona dodaje energii i podkręca pracę mózgu. Naukowcy sprawdzili, jak bardzo jest skuteczna.
 • Kobieta pije herbatę
  Choć popularnym „energetykom” nie można odmówić skuteczności działania, przy długotrwałym stosowaniu mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Zdrowej alternatywy warto poszukać wśród naturalnych produktów, zawierających stymulujące pamięć i koncentrację składniki.
 • Herbata chroni przed alzheimerem
  Analiza sześciu niezależnych badań z udziałem ponad siedmiu tysięcy mężczyzn i kobiet pokazała, że picie herbaty jest bardzo zdrowe. Szczególnie służy kondycji mózgu.
 • Yerba Mate nie podrażnia żołądka tak jak kawa
  Codzienny pośpiech, nawał pracy i obowiązków wymusza na nas, byśmy tryskami energią, mimo braku sił. Dlatego często pijemy jedną kawę za drugą, a kiedy to nie wystarcza, sięgamy po niezdrowe napoje energetyzujące. Tymczasem jest herbata, która nie dość, że nie uzależnia, to dostarcza sporego zastrzyku energii na cały dzień. To Yerba Mate.