• Mandat karny
  Drogówka już z daleka zajrzy do samochodów na polskich drogach. Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji to pierwsza taka akcja organizowana wspólnie z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego TISPOL. A mundurowi będą bardziej surowi dla kierowców rozmawiających przez telefon w czasie jazdy. Po tej akcji ruszy następna pod kryptonimem "Edward".
 • sms telefon smartfon
  W razie zagrożenia, spowodowanego nadciągającą nawałnicą czy wichurą, mieszkańcy całego województwa otrzymają SMS-a z ostrzeżeniem. Rząd właśnie porozumiał się w tej sprawie z operatorami komórkowymi. Szef resortu cyfryzacji potwierdza również, że od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Już wydał stosowny komunikat w tej sprawie.
 • Mandat karny
  Drogówka już z daleka zajrzy do samochodów na polskich drogach. Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji, mundurowi będą bardziej surowi dla kierowców rozmawiających przez telefon w czasie jazdy. 
 • 10 osób zostało lekko rannych w wyniku kontaktu z ogniem podczas żydowskiego święta religijnego Lag ba-Omer w dzielnicy Stamford Hill w północnowschodnim Londynie - poinformowała w czwartek rano policja metropolitalna w tym mieście. Eksplozję mógł wywołać telefon komórkowy.
 • Telefon komórkowy
  Jako ostatni wniosek w tej sprawie do UKE zdecydował się złożyć T-Mobile. Na razie jednak żaden telekom nie podnosi cen - zabezpieczają sobie tylko taką możliwość.
 • Kobiety przeglądające zdjęcia na Instagramie
  Największy polski operator komórkowy podliczył, ile kosztował go roaming w wakacje i chce prosić UKE o zgodę na pobieranie dodatkowych opłat za połączenia realizowane za granicą.
 • Sala sejmowa
  Doszło do fizycznej napaści posła PiS Dominika Tarczyńskiego na jedną z naszych posłanek Kingę Gajewską. Pierwszy raz w Sejmie doszło do napaści fizycznej na posła, to są obrazy, których nie chcemy widzieć w polskim parlamencie - powiedział w Sejmie Cezary Tomczyk z PO. Poseł PiS Józef Leśniak poinformował z kolei, że rozważa złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Tomasza Lenza .
 • Prawo jazdy
  Ministerstwo Cyfryzacji testuje mobilny dowód osobisty. "Na jesieni będą dokumenty kierowcy i pojazdu. (...) Następnie karta studencka, karta miejska, karta emeryta i rencisty, karta osoby niepełnosprawnej, karta dużej rodziny, a później następne, które przyjdą nam do głowy" - zapewnia minister Anna Streżyńska.
 • Kierowca
  We Włoszech rośnie liczba mandatów wymierzanych za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem. W zeszłym roku ukarano o 25 procent więcej kierowców niż w 2015 r. Policja zapowiada przed latem dalsze zaostrzenie kontroli i walkę z tym zjawiskiem.
 • Telefon komórkowy w kieszeni spodni
  Choć ¾ młodych mężczyzn wie, że styl życia może oddziaływać na jakość nasienia, mimo to często mają kontakt z czynnikami, które mogą zaburzyć płodność, wynika z badań IQS na rzecz kampanii „Płodny Polak”.