• Teneryfa, Obserwatorium Astronomiczne i góra Teide
  Grecja i Bułgaria biją rekordy popularności podczas letnich wyjazdów, ale jak wynika z danych biur podróży, jeśli spojrzymy na sumę całorocznych wyjazdów, to właśnie Wyspy Kanaryjskie należałoby postawić na pierwszym miejscu listy ulubionych wyjazdowych miejsc Polaków. Najczęściej wybierane wyspy to Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria i Lanzarote. Każda z nich mogłaby być uznana za mini kontynent, każda z nich jest inna, ale bez względu na to, którą wybierzemy, możemy być pewni, że odpoczniemy tam bez względu na porę roku. A co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Przygotowaliśmy kilka informacji, które mogą pomóc w wyborze konkretnej destynacji.
 • Nurkowanie
  Smutna jesienna pogoda i perspektywa zimy mogą wprawić w zły nastrój niemal każdego. Na szczęście istnieje sposób na ucieczkę od tej uciążliwej, corocznej chandry – ucieczka w magiczny podwodny świat. Już o kilka godzin lotu oddalone są wybrzeża, gdzie woda zawsze jest ciepła, przejrzysta i zachęcająca, więc nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i zaplanuj swoje wakacje.
 • Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
  W Nowy Rok warto wejść z wielkim stylu. Nie zawsze jednak trzeba wydawać na to krocie. Przedstawiamy propozycje miejsc, które nie rujnują kieszeni, ale pozwalają na świetną zabawę. Kierunek - południe!
 • Wyprawa na Księżyc? - Wulkand Teide
  Powoli, lecz wielkimi krokami zbliża się zima, więc jeśli jeszcze nie jesteście gotowi na pożegnanie z latem koniecznie wybierzcie się na Wyspy Kanaryjskie.
 • Teneryfa
  Turyści z Polski, którzy z powodu awarii samolotu nie mogli opuścić Teneryfy - już są w Katowicach. O 8.00 wylądował samolot z prawie 200 osobami na pokładzie. Lot, od czwartku był dwa razy odkładany ponieważ samolot miał usterkę. Część turystów nie chciała wsiąść do samolotu w obawie o jego stan techniczny.
 • S jak sławy, te dawne i bardziej współczesne

  Zanim dotarli tu Europejczycy, ziemia należała do guanchów. Był to lud bardzo prymitywny, który zamieszkiwał jaskinie i obce mu było koło czy np. żelazo. Jako  popularne miejsce wypraw Teneryfa - bo o niej mowa - została odkryta dopiero w XVIII wieku.

 • Doda i Emil Haidar
  Doda ponoć zupełnie straciła głowę dla swojego nowego ukochanego, Emila Haidara. Piosenkarka coraz częściej zaczyna też myśleć o ślubie, a idealnym miejscem na złożenie przysięgi małżeńskiej wydaje jej się Teneryfa.
 • Hiszpańska Teneryfa
  Być może to specyfika geografii Polski sprawiła, że kiedy podejmuje się decyzję o tym, gdzie spędzić wakacje, często wybierać trzeba spośród dwóch opcji – urlopu nad morzem albo w górach. Tymczasem z tanimi lotami m.in. po Europie wybierać możecie wśród wielu miejsc oferujących jedno i drugie.
 • Gran Canaria
  Polacy kochają Wyspy Kanaryjskie. Oczywiście nie tylko oni. Nie tylko jeżdżą tam na wakacje, ale też kupują domy i latają w każdej wolnej chwili. Kogoś, kto choćby raz tam był, nie trzeba uświadamiać, dlaczego tak jest. Są to legendarne Wyspy Szczęśliwe, na których panuje wieczna wiosna, dzięki czemu stanowią atrakcyjny cel podróży nawet zimą. Zamiana szarości za oknem na soczystą zieleń może tylko korzystnie na nas wpłynąć.
 • Anna Dereszowska
  Czyżby jedna z piękniejszych i zdolniejszych polskich aktorek postanowiła zasmakować kariery za granicą? Nie! Anna Dereszowska wyjeżdża tylko na 4 tygodnie. Ale za to w jakie piękne miejsce!