• Prawo jazdy
  "Egzamin teoretyczny co rok i to dla kierowców, którzy już mają prawo jazdy" - gruchnęła w mediach sensacyjna informacja. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rzeczywiście chce zmienić ustawę dotyczącą szkolenia kierowców i systemu egzaminowania. Ale tylko w zakresie egzaminów dla chętnych do posiadania prawa jazdy. 
 • Zwolennik integralności Ukrainy w Charkowie
  Wojna domowa czy seria krwawych epizodów? Terroryści czy demonstranci? Krwiożerczy buntownicy, a może zwyczajni górnicy? Obu stronom zależy dziś na wzmacnianiu przekazu propagandowego. Pokazujemy, jak mnożą się mity i spiskowe teorie na Wschodzie.
 • Wrak samolotu w Smoleńsku
  "W tupolewie zawiodło wspomaganie", pisze tygodnik "Do Rzeczy". Prof. Marek Czachor z Politechniki Gdańskiej wysnuwa hipotezę, że na 8,5 sekundy przed zderzeniem z brzozą w prezydenckim samolocie wyłączył się mechanizm trymerowania. To odpowiednik wspomagania kierownicy w samochodzie.
 • Kinga Rusin
  Dyskusja na temat gender trwa w polskich mediach od kilku miesięcy. Po stronie jej zwolenników, opowiedziała się właśnie Kinga Rusin. Dziennikarka pochwaliła pomysł jednego ze sklepów, który zniesie podział sprzedawanych przez siebie zabawek na "dziewczęce" i "chłopięce".
 • Wzór dokumentu prawa jazdy
  Od 19 stycznia zaczną obowiązywać nowe zasady egzaminowania na kierowców z teorii. Nowe zasady to nowe testy, które ministerstwo transportu trzyma w tajemnicy. Dziennik.pl zdobył przykładowy test egzaminacyjny. Myślisz, że zdasz za pierwszym razem? Przekonaj się na własnej skórze...
 • Wydarzenia na świecie nie dzieją się przypadkiem. One mają się wydarzyć, czy to w sprawach każdego narodu, czy w sprawach gospodarczych. A większość z nich jest przygotowywana i zarządzana przez tych, którzy pociągają za sznurki – zdradził Brytyjczyk Denis Haeley, były minister obrony.
 • Donald Tusk dba o swoją kondycję fizyczną, miedzy innymi poprzez regularną grę w piłkę nożną. Jednak jak zauważył "Fakt", w ostatnim czasie premier na boisku nie radzi sobie tak dobrze, jak kiedyś. Tabloid ma na ten temat pewną teorię.
 • Zwolennicy teorii spiskowej dotyczącej śmierci Marilyn Monroe mają kolejny argument. Okazuje się, że legenda Hollywood, dzień przed rzekomym samobójstwem, podpisała czek, którym zapłaciła za... kredens. Stąd pytanie: jak ktoś, kto zamierza targnąć się na swoje życie, mógłby myśleć o tak przyziemnych sprawach.