Polska zbuduje trzeci terminal gazowy. "Interes na wielką skalę"
23 czerwca 2026W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku Gaz-System zdecydował o budowie kolejnego pływającego terminala LNG na Bałtyku. Według premiera Donalda Tuska inwestycja w Zatoce Gdańskiej będzie mogła obsłużyć do 6,1 mld m sześc. gazu rocznie, więcej niż pierwotnie zakładano.