• 1. "Stąd do wieczności"
  Pocałunki są związane z kinem niemal od początku jego historii. Pierwsze nam znane miały miejsce w filmie z 1896 roku, który przedstawiał całującą się parę. Obrazek został zrealizowany przez amerykańską wytwórnię Thomasa Edisona i trwał kilkadziesiąt sekund. 10 najwspanialszych pocałunków w dziejach zebrał serwis College Candy, a wśród najlepiej całujących znaleźli się m.in. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet oraz Richard Gere i Julia Roberts. Zobaczcie sami...
 • "Planeta Singli" zdaniem krytyków
  Jeszcze nie Walentynki, ale na polskich ekranach już króluje miłość. A ściślej: nowe dzieło twórcy "Listów do M.", które ma spore szanse, by powtórzyć sukces tamtego hitu. Przynajmniej zdaniem krytyków, którzy obwieścili już dobrą zmianę w rodzimej komedii romantycznej. Zobaczcie, co piszą o lądowaniu na "Planecie Singli". Było miękkie czy twarde?
 • 10. "Notting Hill" – 5,4% głosów
  Idealnie pasują na romantyczny wieczór, randkę, zbliżający się dzień Św. Walentego i każdy zimowy wieczór spędzany na kanapie z ciepłą herbatą w dłoniach. Filmy o miłości. Ta najbardziej romantyczne ze wszystkich wybrali użytkownicy portalu randkowego Przeznaczeni.pl dla singli szukających swojej drugiej połówki.
 • Alan Rickman nie żyje
  Odszedł Alan Rickman. Pamiętny Szeryf Nottingham i profesor Sewerus Snape z filmów o Harrym Potterze zmarł 14 stycznia w Londynie. Miał 69 lat.
 • Najbardziej świąteczne filmy na Boże Narodzenie:
  Są filmy, bez których trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. Święta bez Kevina to przecież nie święta! Przypadki urwisa pozostawionego w domu są żelaznym punktem telewizyjnych ramówek w tym wyjątkowym czasie. Ale nie tylko do domu Kevina lubimy wracać w świąteczne dni...
 • "To właśnie miłość" miała dodatkowy wątek
  Okazuje się, że w jednej z najpopularniejszych komedii romantycznych "To właśnie miłość" ("Love Actually") było jeszcze więcej... miłości.
 • 10 kłamstw, po które kino sięga wyjątkowo chętnie:
  Z miłości do kina jesteśmy w stanie wybaczyć filmowcom największe kłamstwa. Serwis Stopklatka zebrał te, które "wciskają" nam najczęściej.
 • "Listy do M."
  Są filmy bez których trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. Święta bez Kevina to przecież nie święta! Przypadki urwisa pozostawionego w domu są żelaznym punktem telewizyjnych ramówek w tym wyjątkowym czasie. Oto najbardziej świąteczne ze świątecznych filmów ostatnich lat.
 • 1. "To właśnie miłość" – perfekcyjny film na walentynki
  Żaden inny obraz nie wprawia w miłosny nastrój tak dobrze, jak komedia "To właśnie miłość" Richarda Curtisa z Hugh Grantem w jednej z głównych ról. Do wniosku takiego doszedł dr David Lewis z Mind Lab International. Ekspert, na zlecenie serwisu LoveFilm, przyjrzał się dziesięciu najpopularniejszym produkcjom romantycznym pod kątem ich miłosnego potencjału. Po analizie stwierdził, iż "To właśnie miłość" jest filmem, który najskuteczniej pobudza działanie tzw. neuronów lustrzanych. To one odpowiadają za umiejętność odczytywania emocji i intencji drugiej osoby, dzięki nim można przeżyć uczucia towarzyszące namiętnemu ekranowemu pocałunkowi. Oto wyniki badań doktora Lewisa...
 • "To właśnie miłość"
  Święta bez Kevina, Johna McClane'a i zakochanych bohaterów "To właśnie miłość" to nie święta! Są filmy bez których trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. Oto nasza "złota dwunastka" megahitów, które doskonale wpisują się w świąteczny czas...