• "Ludzie i Bogowie" / Fot. Marcin Kustra
  12 marca w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej "Ludzie i Bogowie" w reżyserii Bodo Koxa. Serial oparty jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej, prezentujących historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK. Nowa produkcja TVP to pełna dramatyzmu opowieść o ludziach, których historia obarczyła ciężarem decydowania o życiu i śmierci innych.
 • spektakl "Róbmy swoje"
  2 kwietnia na deskach Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie zadebiutuje spektakl "Róbmy swoje", oparty o piosenki Wojciecha Młynarskiego.
 • Bodo z powodzeniem tańczył, śpiewał i parodiował
  Startuje serial o Eugeniuszu Bodo. Ukazały się też zestaw jego przebojów na płycie oraz książki. Przypominają, jak wyjątkowym był aktorem i artystą estradowym.
 • "Chemia" to mógł być ważny film...
  To niewdzięczne zadanie pisać o filmie "Chemia": wszak należy założyć, że to opowieść, która powstała z potrzeby serca.
 • Krzysztof Łukaszewicz nakręcił film o polskim honorze
  Oglądając "Karbalę", ma się wrażenie autentyku. Kurz, pot, łzy. Najważniejsze są jednak portrety psychologiczne. Nie ma powrotu do westernowej wizji facetów bez skazy.
 • Cztery dni piekła w zwiastunie "Karbali" – zobacz!
  W sieci pojawił się zwiastun filmu "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.
 • Antoni Królikowski, Patricia Kazadi, Tomasz Schuchardt
  Wiosną przyszłego roku widzowie TVP1 zobaczą nowy serial. "Bodo" to opowieść o życiu Eugeniusza Bodo – wielkiej gwiazdy międzywojennego polskiego kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, biznesmena, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.
 • Oto męska złota piątka
  Kinowy debiut "Chce się żyć" z wybitną kreacją Dawida Ogrodnika to dobry pretekst, żeby przyjrzeć się najciekawszym męskim, młodym twarzom polskiego kina. Perły wyławia Łukasz Maciejewski.
 • Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt
  Leszek Dawid nie przeląkł się presji i swoistego fatum ciążącego nad filmem o zespole Paktofonika. Perypetie związane z kultowym scenariuszem autorstwa Macieja Pisuka z powodzeniem mogłyby przecież stać się tematem na osobny film. Z dniem premiery "Jesteś Bogiem" wszystko to staje się jednak nieważne. Teraz liczy się wyłącznie świadomość, że gotowy produkt spełnia pokładane w nim nadzieje. "Jesteś bogiem" to film, który naprawdę pomaga zrozumieć, na czym polegał fenomen Paktofoniki.
 • "Jesteś Bogiem" w kinach od 21 września
  21 września na ekrany kin wejdzie historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy – zawiązując "pakt przy dźwiękach głośnika" – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus.