• Janusz Piechociński chciał "wypalić żelazem" partyjne kolesiostwo. Kilka miesięcy później wprowadził się do gmachu Ministerstwa Gospodarki i zmienił punkt widzenia - podkreśla "Puls Biznesu". Jego znajomi robią kariery w spółkach podległych resortowi. Zatrudnienie znajdują również osoby związane z wiceministrem Tomaszem Tomczykiewiczem z PO.
  • Jolanta Fedak poróżni przyszłych koalicjantów?
    Donald Tusk będzie w tym tygodniu rozmawiał z szefem klubu Platformy Tomaszem Tomczykiewiczem i wicemarszałkiem Stefanem Niesiołowskim na temat obsady stanowisk w Sejmie i w klubie PO - wynika z informacji PAP od polityków tej partii. Spekuluje się także o nazwiskach nowych ministrów, w tym tych z PSL. Ludowcy mogą mieć problem z przeforsowaniem kandydatury Jolanty Fedak.
  • Joanna Kluzik-Rostkowska
    Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz powiedział w poniedziałek PAP, że jego ugrupowanie jest otwarte na przyjęcie posłów PJN: Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyljusza. Nie wykluczył podjęcia rozmów z nimi w tym tygodniu.
  • Stadion Śląski
    Nie biało-czerwone, a śląskie barwy będzie miał Stadion Narodowy w Chorzowie. Według PiS, winę za to ponosi Platforma Obywatelska, która wspiera radykałów dążących do autonomii Śląska.