• Brytyjscy żołnierze w kolumnie marszowej
  Podstawy prawne decyzji o przystąpieniu Wielkiej Brytanii do inwazji na Irak w 2003 roku były "dalekie od satysfakcjonujących". Informacje wywiadowcze o domniemanej broni masowej zagłady w Iraku były wadliwe - wynika z długo oczekiwanego raportu sir Johna Chilcota.
 • Książę Karol z małżonką
  Brytyjskie media czekały na ten moment od 10 lat - i wreszcie sąd apelacyjny nakazał rządowi publikację 27 listów księcia Karola do siedmiu ministerstw. Czy zdradzają one niestosowne zamiary, niezgodne z brytyjską tradycją apolitycznej monarchii?
 • Tony Blair
  Decyzja rządu serbskiego o rozpoczęciu współpracy z Tonym Blairem wywołała zdziwienie i w Belgradzie i w Londynie. Były premier Wielkiej Brytanii uważany jest w Serbii za tego, który najgorliwiej namawiał na bombardowanie Jugosławii w 1999 r. Ta decyzja jest zaskakująca także w kontekście bliskich relacji Serbii z Rosją.
 • Izraelski czoł merkava
  W Egipcie trwają trudne negocjacje palestyńsko - izraelskie. Na razie obu stronom uda się prawdopodobnie przedłużyć o kilka dni dłużej Nie wiadomo jednak, czy Palestyńczycy spełnią izraelskie warunki, wśród których jest choćby rozbrojenie Hamasu.
 • Żony premierów Wielkiej Brytanii
  Mimo że dzieli je różnica wieku, to łączy wczucie dobrego stylu. Zobaczcie, jak prezentowały się małżonki byłych premierów Wielkiej Brytanii i żona rządzącego obecnie Davida Camerona na uroczystym spotkaniu.
 • Danuta Wałęsa: "Napisałam szczerą prawde." Opowiada o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach
  Autobiografie znanych osób znajdują rzesze czytelników przynosząc ich autorom jeszcze większą popularność i duże pieniądze.
 • Drastyczne sposoby gwiazd na piękno
  Jak daleko jest w stanie posunąć się kobieta, aby być piękną? Po jak drastyczne metody są w stanie sięgnąć osoby „na świeczniku”, dla których wygląd jest inwestycją i nieodłącznym komponentem sukcesu? Co robią gwiazdy, by być idealnie piękne i wiecznie młode? W pogoni za pięknem sięgają po to, czego my za wszelką cenę staramy się uniknąć… Jad węży i pszczół, ekstrakty z ludzkiego łożyska i zwierzęce ekskrementy to tylko niektóre budzących dreszcz sposobów na dodanie sobie urody i odjęcie kilku lat. Oto drastyczne sposoby gwiazd na piękno!
 • Laburzystowscy premierzy nie przyjdą na ślub księcia Williama
  Lista gości, którzy pojawią się na ślubie księcia Williama z Kate Middleton, jest w Wielkiej Brytanii tematem numer jeden. Jednak teraz więcej mówi się o tych, których na niej zabrakło. Okazało się, że rodzina królewska nie zaprosiła dwóch byłych laburzystowskich premierów, Tony'ego Blaira i Gordona Browna.