• Alior Bank
  PZU zawarło przedwstępną umowę nabycia łącznie 18 318 473 akcji Alior Banku, stanowiących ok. 25,25% kapitału zakładowego, za 1,635 mld zł - poinformował prezes Andrzej Klesyk. Cena za jedną nabywaną akcję wyniesie 89,25 zł. Transakcja ma wyłącznie charakter finansowy, ale PZU chce być konsolidatorem rynku bankowego.
 • Mężczyźni z tabletem
  Od stycznia do marca nowych właścicieli znalazło w Polsce tylko 15 przedsiębiorstw. To 10 razy mniej niż trzy lata temu – wynika z raportu opracowanego dla "DGP" przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska.
 • TVN
  Stacja będzie mogła korzystać z amerykańskich programów produkowanych przez nowego właściciela. Jakich? International Scripps Networks Interactive słynie z pokazywania jak się gotuje oraz urządza wnętrza.
 • Billboard TVN
  Informacja o tym, że pakiet kontrolny akcji TVN przejął mało znany w Polsce Scripps Networks Interactive zaskoczyła rynek. Pewniakiem miał być w tej transakcji Bauer. Właściciele ITI i Francuzi z Canal Plus postawili jednak na Amerykanów. Kim jest nowy właściciel polskiej stacji?
 • Prezydent USA Barack Obama
  Terminal płatniczy odrzucił kartę kredytową prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stało się to, gdy Barack Obama chciał jej użyć w jednej z nowojorskich restauracji. Prezydent USA opowiadał rozbawionym dziennikarzom, że do sytuacji doszło przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
 • Portal Wirtualna Polska
  Orange Polska zawarła z o2 umowę zbycia akcji spółki Wirtualna Polska za przewidywaną kwotę 383 mln zł, podała spółka.
 • L-159ALCA
  Amerykańska firma Draken International wyraziła zainteresowanie zakupem czeskich samolotów bojowych Aero Vodochody L-159ALCA. Maszyny najprawdopodobniej trafią na Florydę. Zobacz galerię!
 • Jacek Rostowski w Sejmie
  Polska może być jedynym krajem w Europie, w którym działalność międzynarodowych organizacji płatniczych będzie podlegać kontroli organów państwowych.
 • Praca przy komputerze - zdjęcie ilustracyjne
  Amazon.com, Inc. kupił polską firmę Ivona Software, dostarczającą światowej klasy technologię syntezy mowy, na której opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire, podał Amazon w komunikacie. Wartości transakcji nie podano.
 • Antena satelitarna - zdjęcie ilustracyjne
  Canal+ ma w piątek sfinalizować transakcję, która pozwoli na fuzję platform satelitarnych i objęcie udziałów w TVN - dowiedział się "Puls Biznesu". Transakcja da Canal+ mniejszościowe udziały w TVN i opcje dokupienia. Kontrolę nad telewizyjną spółka zachowa ITI.