• Robert Karaś
  Robert Karaś został mistrzem świata w potrójnym triathlonie! Zrobił to z przytupem. Pobił 15-letni rekord świata o niemal godzinę. Tydzień temu 28-latek z Elbląga w niemieckim Lensahn przepłynął 11,4 km, przejechał rowerem 540 km i przebiegł 126,6 m w czasie 30 godzin 48 minut i 57 sekund. To nieprawdopodobny wyczyn. "Dla mnie to coś normalnego" - mówi w rozmowie z dziennik.pl polski Ironman.
 • Jonathan Brownlee i Alistair Brownlee
  Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) przesłała Brytyjczykowi Jonathanowi Brownlee oficjalne pisemne gratulacje zwycięstwa w niedzielnych zawodach cyklu mistrzostw świata w Leeds. Problem w tym, że zajął on... drugie miejsce. Wygrał jego starszy brat Alistair.
 • Gwen Jorgensen
  Mistrzyni olimpijska w triathlonie z Rio de Janeiro Amerykanka Gwen Jorgensen, mimo ciąży, nie rezygnuje z treningów. W pierwszym trymestrze biegała 95 kilometrów tygodniowo. Nie zarzuciła także pływania, ale rozstała się z rowerem.
 • Alistair Brownlee i Jonathan Brownlee
  Jonathan Brownlee przekonał się, że na swojego brata zawsze może liczyć. Srebrny medalista z Rio de Janeiro tuż przed metą słaniał się już na nogach. Wydawało się, że nie da rady ukończyć zawodów z cyklu Pucharu Świata ITU w meksykańskim Cozumel i wtedy z pomocą przyszedł mu jego brat Alistair.
 • Kobieta jedzie na rowerze
  Wczesna pobudka, zdrowe śniadanie i dzień zaplanowany na pracę, rodzinę i trening do zawodów triathlonowych. Katarzyna Nowak na co dzień pracuje w biurze, zajmuje się rodziną i domem. Nie przeszkadza jej to w aktywnym trybie życia. Basen pod okiem trenera, bieganie oraz jazda na rowerze. Przy optymalnym zaplanowaniu dnia nie jest to bardzo trudne.
 • bieganie
  Polacy pokochali triathlon. Z roku na rok rośnie liczba osób uprawiających tę dyscyplinę sportu. Nie wszyscy pamiętają jednak o tym, by odpowiednio przygotować się do rozpoczęcia intensywnych treningów. Eksperci radzą, by zacząć od wykonania badan kardiologicznych i testów oceniających wydolność organizmu. Pozwoli to zapobiec problemom zdrowotnym i kontuzjom.
 • Mężczyzna biegnie
  Aby udział w triathlonie lub maratonie nie skończył się kontuzją i skrajnym wyczerpaniem organizmu, do udziału w zawodach powinno się przygotowywać pod okiem fachowca. Trenerzy personalni i fizjoterapeuci doradzą, jakie partie ciała wymagają intensywnych ćwiczeń, na co zwrócić szczególną uwagę, a także jaką dietę zastosować, by dostarczyć odpowiednią ilość witamin i węglowodanów. Plan treningów jest dopasowywany indywidualnie.
 • Zmarł 43-letni uczestnik zawodów triathlonowych, które w sobotę odbywały się w Poznaniu. Lekarzom nie udało się uratować mężczyzny, który zasłabł po przepłynięciu kilku metrów.
 • Triathlon
  Polski Związek Triathlonu docenił jakość zawodów triathlonowych rozgrywanych w ramach cyklu ENEA Tri Tour 2014 i przyznał organizatorowi – firmie Endu Sport – prawo do przeprowadzenia wybranych konkurencji w ramach triathlonowych Mistrzostw Polski. Dzięki temu tegoroczna edycja Enea Tri Tour będzie jeszcze bardziej emocjonująca i prestiżowa. Triathlon dynamicznie rozwija się nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, czego najlepszym przykładem jest zbliżający się Challenge Dubaj.
 • Maciej Dowbor przekonał się ostatnio, że sport to nie zawsze samo zdrowie. Prezenter podczas zawodów triathlonowych doznał groźnie wyglądającego wypadku. Na szczęście skończyło się na obtarciach i potłuczeniach.