• Grecja, Delfy
  Podróżować to nie znaczy tylko leżeć na plaży. Greckie wakacje to sposób na to, by urlop zamienić nie tylko w czas wypoczynku, ale też użyć wyobraźni i poznać miejsca, które znane są tylko z mitów i legend. One istnieją naprawdę.
 • Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
  Ciepło, egzotycznie i intrygująco – tak właśnie jest podczas podróży na Bliski Wschód. W większości krajów dawnego Lewantu odnajdziemy ślady starożytności i średniowiecza, doświadczymy niezwykłej gościnności mieszkańców, którzy ponad podziałami politycznymi i religijnymi zachowują niezwykłą dobroć i uprzejmość w stosunku do swoich gości. Niektóre zwyczaje mogą nas zupełnie zaskoczyć – kupieckie tradycje regionu sprawiają, że targować się trzeba o wszystko, także o darmową podwózką. Miejsc na Bliskim Wschodzie, które trzeba zobaczyć jest wiele. Prezentujemy listę najciekawszych. Niektóre są ważne ze względu na kulturę europejską albo wielkie religie, inne wsławiły się swoją wyjątkowością przyrodniczą.
 • Rzeźba przedstawiająca wikinga
  Życie, obrzędy i zwyczaje Wikingów przedstawiają w weekend w skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła (Podkarpackie) grupy rekonstrukcyjne. Impreza pod nazwą "Świat Wikingów" to kolejne przedsięwzięcie cyklu "Od Troi po Bałtyk".
 • Rzymscy legści (zdjęcie ilustracyjne)
  "Rzymski weekend" odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy k. Jasła (Podkarpackie). Życie Rzymian i ludów barbarzyńskich przedstawią liczące ponad 50 osób grupy rekonstrukcyjne.