• Paulina Krupińska, Kuba Wojewódzki, Małgorzata Rozenek
  Wielu polskich celebrytów tuż po świętach wsiadło w samolot, by przywitać Nowy Rok w ciepłych krajach. Są jednak i tacy, którzy sylwestrowe świętowanie zaplanowali w pięknych polskich górach. Zobaczcie, gdzie będą się dziś bawili znani i lubiani.
 • Szczepienie przed wakacjami
  Okres wakacyjny to tradycyjnie czas wzmożonych wyjazdów na urlop. Co roku rośnie liczba turystów z naszego kraju, którzy za cel swoich wojaży obierają zagraniczne kurorty lub decydują się na przygodę życia w odległych, tropikalnych zakamarkach świata. Jednak, jak przestrzegają specjaliści, wcale nie trzeba jechać do Tajlandii, Meksyku czy do innych równie egzotycznych miejsc, aby przywieźć ze sobą oprócz wakacyjnych wspomnień, również niestety niezbyt miłą pamiątkę w postaci chorób tropikalnych, które mogą prowadzić do wielu trudnych w leczeniu powikłań, a nawet śmierci.
 • Lekarz przy mapie
  Jak przygotować się do egzotycznych wakacji? Jak się uchronić przed tzw. biegunką podróżnych?
 • Leżaki na brzegu morza
  Planując egzotyczne wakacje warto przed wyjazdem sprawdzić wymagane szczepienia; odpoczywając przestrzegać zaleceń dot. jedzenia i napojów, a po powrocie w przypadku gorączki czy biegunki koniecznie skontaktować się z lekarzem – przypominali eksperci.
 • Lekarz przy mapie
  Malaria, dur brzuszny i gorączka denga to choroby tropikalne, które najczęściej przywozimy z egzotycznych wakacji. Które państwa pod tym względem są najbardziej niebezpieczne?
 • polskie gwiazdy witały Nowy Rok w ciepłych krajach
  Zamiast przejmującego mrozu, z jakim od początku 2016 roku mamy do czynienia w Polsce, rodzime gwiazdy wybrały świętowanie Nowego Roku w egzotycznych krajach. Zobacz, kto spędził sylwestra pod palmami.
 • Kobieta leży w szpitalu
  W Europie mogą coraz częściej pojawiać się niektóre tropikalne choroby, ostrzegają naukowcy. Według najnowszych prognoz na przykład malaria, wraz z rozprzestrzeniającymi się komarami, może dotrzeć do Wielkiej Brytanii w ciągu kilkudziesięciu lat.
 • Upał
  Zakażenia wirusowe, pasożytnicze czy groźne choroby. To najczęstsze problemy zdrowotne, jakie mogą nas spotkać podczas swojej podróży. Szczególnie w krajach tropikalnych, dlatego pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach mówi lekarz Alicja Wajrak-Fałowska z sądeckiego Centrum Medycyny Podróży.
 • Szczepienie
  Zbliżają się wakacje. Jeżeli ktoś planuje egzotyczną podróż w tropiki - to ostatni dzwonek, aby odpowiednio się przygotować i pomyśleć o zalecanych szczepieniach.
 • Wakacje w kraju tropikalnym
  Przed letnimi wyjazdami, szczególnie w kraje tropikalne lub inne egzotyczne, warto zaplanować wizytę u lekarza. Trzeba pomyśleć o szczepieniach i skompletowaniu potrzebnych leków.