• Donald Trump
  Stacja CNN pozwała we wtorek Donalda Trumpa oraz pięciu członków prezydenckiej administracji za odebranie akredytacji i przepustki do Białego Domu jej dziennikarzowi Jimowi Acoście, którego pytania na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu bardzo zirytowały prezydenta.
 • Melania Trump i Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump określił w piątek jako "bardzo obraźliwą" wypowiedź prezydenta Francji Emmanuela Macrona, według którego Europa powinna stworzyć własną armię aby ochronić się przed potencjalnymi wrogami, w tym USA. Trump przybył do Paryża na uroczystości związane z rocznicą zakończenia I wojny światowej.
 • Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump powiedział na konferencji prasowej, że podczas jego "bardzo, bardzo udanego" spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmawiał o Ukrainie. Na uwagę dziennikarza, że Rosja zaanektowała Krym, Trump odparł: "Obama pozwolił na to".
 • Andrzej Duda
  Wyborowi skrajnie prawicowego populisty Jaira Bolsonaro na prezydenta Brazylii towarzyszy we francuskich mediach debata na temat populizmu, który według nich "zdaje się zwyciężać na całym świecie".
 • Mariusz Błaszczak
  "Robimy wszystko, aby w Polsce powstał Fort Trump" - zadeklarował w TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że armia USA, to najpotężniejsza armia w dzisiejszym świecie i współpraca z nią zwiększa bezpieczeństwo Polski.
 • Donald Trump
  Kiedy prezydent Donald Trump dzwoni do starych przyjaciół z jednego ze swoich iPhone'ów, Chińczycy i Rosjanie podsłuchują i uczą się - pisze w czwartek "New York Times", powołując się na obecne i byłe osobistości oficjalne USA.
 • Saudyjski konsulat w Stambule
  Turecka policja poinformowała w czwartek wieczorem, że przeszukała Las Belgradzki na przedmieściach Stambułu i miejscowości w pobliżu Morza Marmara, gdzie szukała śladów związanych z zaginięciem dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.
 • Donald Trump
  Prezydent Donald Trump powiedział w środę w wywiadzie dla telewizji Fox Business: "Fed jest moim największym zagrożeniem”, ponieważ zbyt szybko podnosi stopy procentowe. Trump coraz częściej atakuje politykę banku centralnego USA - pisze Reuters.
 • Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump ogłosił czwartek 11 października 2018 r. Dniem Pamięci Generała Pułaskiego. Wzywając Amerykanów do uczczenia pamięci tych, którzy "przyczynili się do umocnienia amerykańskiego narodu", nawiązał do jego "szczególnych więzi" z Polakami.
 • Donald Trump
  W adresowanym do prezydenta USA Donalda Trumpa liście wykryto substancję, którą prawdopodobnie jest toksyczna rycyna - poinformował w środę portal CNN. Służby podejrzewają, że przesyłka jest powiązana z podobnymi listami przesłanymi do Pentagonu w poniedziałek.