• Rosyjski bombowiec strategiczny Tu-95
  Kreml dość ostro prowokuje Waszyngton. W amerykański Dzień Niepodległości, dwa rosyjskie bombowce były 40 mil od wybrzeży Kalifornii, a ich piloci złożyli Amerykanom życzenia. Tego samego dnia Władimir Putin  w rozmowie telefonicznej z Barackiem Obamą domagał się także od Waszyngtonu nowego otwarcia w stosunkach między Rosją a USA.
 • Tu-95 eskortowany przez samoloty myśliwskie F-14 i F-15
  W Kraju Chabarowskim rozbił się bombowiec strategiczny rosyjskich sił powietrznych. Samolot Tu-95 spadł w bezludnym rejonie, około 80 kilometrów od Chabarowska. Załoga zdążyła opuścić spadającą maszynę.
 • Radar
  Ministerstwo obrony w Londynie poinformowało o przechwyceniu dwóch rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95 "Niedźwiedź" u południowo-zachodnich wybrzeży Anglii. Myśliwce Typhoon królewskich sił powietrznych RAF wystartowały wczoraj wieczorem, kiedy Rosjanie zbliżyli się do wybrzeży Kornwalii. Była to już kolejna taka prowokacja.
 • Tu-95
  Tu-95 stał się jedną z ikon zimnej wojny i podobnie jak jego amerykański odpowiednik B-52, nadal jest wykorzystywany w lotnictwie wojskowym. To z jego pokładu zrzucono największą bombę jądrową w historii ludzkości. Zobacz galerię!
 • Angela Merkel
  Angela Merkel nie jest zaniepokojona wzmożoną aktywnością rosyjskiego lotnictwa nad Europą. Jak uważa niemiecka kanclerz, rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły w ostatnim czasie wiele ćwiczeń i może to tłumaczyć obecność rosyjskich samolotów w powietrzu.
 • Rosja samoloty rosyjskie Tu-95MC
  Wracają czasy zimnej wojny. Rosyjskie bombowce strategiczne krążą u wybrzeży Stanów Zjednoczonych i w pobliżu największych baz wojskowych USA.
 • Tu-95
  Na portalu aukcyjnym ebay pojawiła się oferta sprzedaży samolotu bombowego z okresu zimnej wojny. Pozbawiony cech bojowych Tupolew Tu-95MS znajduje się na terenie Ukrainy. Zainteresowani będą mieli szansę wziąć udział w licytacji, która potrwa do 12 marca.
 • F-16 kontra rosyjskie bombowce
  Leciały w przestrzeń powietrzną Holandii i nic nie robiły sobie z radiowych wezwań. Jeden z rosyjskich bombowców przekroczył nawet holenderską granicę. Z lotnisk natychmiast poderwały sie myśliwce F-16. Zobacz niezwykłe wideo!