• Barbara Kasprzycka
  Luis Moreno-Ocampo ma mnóstwo zalet, z których największą jest ta, że nie jest Polakiem. Nie-Polak, nie-Rosjanin, znakomity prawnik, autorytet na skalę światową. Zaangażowanie go to sygnał, że polski rząd próbuje w sporze smoleńskim wejść na wyższy poziom. Kontrakt z Ocampo daje nadzieję na odrobinę bezstronności, rzetelności i chłodu, wpuszczoną do rozgrzanych głów zarówno wyznawców, jak i niewierzących w religię smoleńską.
 • Wrak samolotu Tu-154
  Zachodzi podejrzenie, że przetarg z 2009 r. na remont Tu-154M, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r., był ustawiony - dowiedziała się "Gazeta Polska Codziennie".
 • Wrak samolotu Tu-154
  Prokuratura Krajowa zawarła umowę z brytyjskim Forensic Explosives Laboratory (FEL) na wykonanie analizy śladów materiałów wybuchowych w próbkach pobranych w ramach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - poinformowała w piątek PK.
 • Putin
  Rosyjskie MSZ odpowiedziało na notę ambasady RP w Moskwie dotyczącą komentarzy prezydenta Władimira Putina na temat katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem - poinformowała w poniedziałek ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oświadczył w poniedziałek, że nie jest zadowolony z odpowiedzi Rosji.
 • Roman Giertych
  Główną winę za katastrofę smoleńską ponosi gen. Błasik - uważa Roman Giertych, były wicepremier i pełnomocnik części rodzin poszkodowanych w katastrofie smoleńskiej.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot szykuje wnioski do prokuratury przeciwko politykom PiS-u. Chodzi o prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i szefa sejmowego zespołu wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza.
 • Wrak tupolewa
  Prokurator prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy Tu-154M z kolejną wizytą w Rosji. Od poniedziałku Karol Kopczyk wraz z grupą biegłych i specjalistów będą pracowali w Smoleńsku - dowiedział się "Nasz Dziennik".
 • Wrak Tu154M
  Poseł PiS Krzysztof Lipiec wraz z posłanką Beatą Kempą (SP) przekazali do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski fragment blachy z wraku samolotu Tu-154M. Jak donosi Onet.pl prokuratura wojskowa, która prowadzi śledztwo, nic o tym fragmencie nie wiedziała. Teraz może się zainteresować biało-czerwoną blachą wmontowaną w betonowy pomnik.
 • Okładka "Gazety Polskiej Codziennie"
  "Gazeta Polska" opublikowała zdjęcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zrobione na pokładzie TU-154M podczas tragicznego lotu do Smoleńska. Widać na nim prezydenta, który przechadza się między siedzeniami.
 • Prokuratura ujawnia: Mamy opinię na temat rejestratora Tu-154M
  Wojskowa prokuratura otrzymała od biegłych opinię dotyczącą rejestratora Tu-154M zawierającego m.in. informacje o parametrach lotu i działaniu urządzeń samolotu. - Nosimy się z zamiarem stawiania zarzutów w śledztwie smoleńskim- oświadczył we wtorek Naczelny Prokurator Wojskowy gen. Krzysztof Parulski.