• Ksiądz
  43-letni mężczyzna, który został zatrzymany w związku z atakiem na księdza w Turku, trafi na miesiąc do aresztu – poinformowała PAP w niedzielę Prokuratura Rejonowa w Turku. Do zdarzenia doszło 26 lipca; kapłan miał być obrażany i zostać zrzucony z fotela na podłogę.
 • Radiowóz, polska policja
  Zarzut zabójstwa postawiła wrocławska prokuratura 29-letniemu Muhammedowi E., obywatelowi Turcji, który w sobotę śmiertelnie ranił w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu 20-letniego mężczyznę – również obywatela Turcji.
 • Zamach na papieża Jana Pawła II
  Był 13 maja 1981 roku. O godzinie 17.19 podczas papieskiej audiencji generalnej na Placu św. Piotra padły strzały. Papież Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę w brzuch oraz rękę...
 • Zamach na papieża Jana Pawła II
  Eksperci analizujący dramatyczne wydarzenia z 13 maja 1981 roku są zgodni - Jan Paweł II uniknął śmierci tylko dlatego, że schylił się do małej dziewczynki Sary Bartoli i wziął ją na ręce. Ali Agca akurat mierzył w głowę papieża... Zobaczcie ZDJĘCIA. Właśnie mijają 33 lata od zamachu na Placu Świętego Piotra w Watykanie.