• Leszek Miller
  Donald Tusk nie będzie kandydował na urząd prezydenta RP. Andrzej Duda ma drugą kadencję na wyciągnięcie ręki - tak były premier Leszek Miller skomentował decyzję Tuska o tym, że nie wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich.
 • Donald Tusk
  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk miał zlecić jednej z polskich firm badawczych przeprowadzenie sondażu, aby sprawdzić, jakie szanse miałby w wyborach prezydenckich w 2020 r. - podała w poniedziałek portal Wirtualna Polska. - To jest fake - zdementował tę informację w "Polityce na Ostro" Michał Szczerba z PO.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk namawia prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza do startu w wyborach prezydenckich – podaje "Wprost".
 • Barbara Nowacka
  Jednym z takich potencjalnych, ogłaszających się co jakiś czas lub nieogłaszających się co jakiś czas jest Donald Tusk, który cały czas puszcza oko i pewnie dla takiej czystości debaty im to szybciej by nastąpiło, tym lepiej - mówiła Barbara Nowacka w rozmowie z Radiem Zet. Stwierdziła, że przedstawianie kandydatów do wyborów parlamentarnych "na siłę, bo taka jest presja, niewiele da".
 • Donald Tusk
  Uważam, że wydanie książki przez b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska jest wstępną zapowiedzią zgłoszenia się jako kandydata na urząd prezydenta - ocenił w poniedziałek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
 • Donald Tusk
  Ambasadorowie 27 państw unijnych zgodzili się w poniedziałek, że UE27 zaakceptuje wniosek Wielkiej Brytanii o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Andrzej Duda
  Prezydent Rzeczpospolitej nikogo się nie boi – stwierdził w środowym "Super Expressie” rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, pytany czy Andrzej Duda obawia się powrotu Donalda Tuska do polityki.
 • Donald Tusk
  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który przez macierzystą Platformę Obywatelską został zgłoszony na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, raczej nie będzie miał konkurencji na listopadowym kongresie EPL - wynika z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w ugrupowaniu.
 • Boris Johnson Brexit
   UE zaczęła proces ratyfikacji uzgodnionej w czwartek umowy w sprawie warunków brexitu. Jak poinformowała w poniedziałek KE, brak podpisu premiera Borisa Johnsona na wniosku o przedłużenie procesu wyjścia W. Brytanii nie ma znaczenia i nie zmienia nic w procedurze.
 • Izabela Leszczyna
  Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak wyraził nadzieję, że szef Rady Europejskiej b. premier Donald Tusk będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 r. Według niego ostatnie wypowiedzi Tuska to potwierdzają. Podkreślił, że nie zamierza ubiegać się o stanowisko szefa klubu. - Najlepszym przewodniczącym klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska - mówi PAP Izabela Leszczyna. Podkreśliła, że ona sama raczej nie będzie kandydować na to stanowisko.