• Karolina Lewestam
  Jak najlepiej scharakteryzować polskie nastroje w mijającym roku 2017? To łatwe, bo nastrój jest w zasadzie jeden i wyraźnie widoczny: udało nam się przeżyć kolejny rok w stanie permanentnej histerii. Nasza histeria jest związana z polityką, ale dotyka wszystkich po równo; można nawet powiedzieć, że w histerii odzwierciedla się nasza zapomniana już nieco jedność narodowa. Jedni boją się nazistów, inni uchodźców; jedni boją się katolstwa, inni lewactwa, ale przynajmniej wszyscy tak samo, jednym głosem, krzyczą.
 • Twierdza Boyen
  Samorząd Giżycka ogłosił przetarg na dzierżawę największego zabytku - Twierdzy Boyen. Samorząd czeka na oferty konsorcjów, liczących co najmniej 10 firm, ponieważ tylko takie podmioty mogą liczyć na dofinansowanie modernizacji twierdzy unijnymi środkami.
 • Las
  Powodów do podróżowania jest milion, ale jednym z najważniejszych są emocje. Podróże pozwalają doświadczyć niecodziennych odczuć. Niektórzy jednak wcale nie szukają radości, lecz właśnie strachu i adrenaliny. Wszyscy miłośnicy wakacji w dreszczykiem w swoich planach powinni uwzględnić te miejsca.
 • Zamek książąt mazowieckich w Czersku
  W lochach, które rozciągały się pod grodem na czerskim wzgórzu, książę mazowiecki Konrad więził księcia Henryka Brodatego i Bolesława Wstydliwego. 200 lat później w tym miejscu stanął piękny gotycki zamek. Magia tego miejsca przyciąga do dziś. Przyciąga również wystawa średniowiecznych machin oblężniczych. Taran, trebusz, pluteja... Na zamku w Czersku możesz na własne oczy przekonać się, czym przed wiekami zdobywano miasta i kruszono mury zamków.
 • Modlin
  Agencja Mienia Wojskowego usiłowała sprzedać zabytkową nieruchomość od 2008 roku. Potrzeba było jednak aż dziewięciu przetargów, by na twierdzę Modlin znalazł się kupiec.
 • Twierdza Przemyśl
  W sobotę już po raz siódmy odbędzie się Maraton Rowerowy MTB "Twierdza Przemyśl". Organizatorzy przygotowali dla cyklistów trzy trasy o różnym stopni trudności.
 • Twierdza Boyen w Giżycku
  Myślisz o odwiedzeniu Giżycka? Nie zapomnij odwiedzić Twierdzy Boyen. Już wkrótce ta XIX-wieczna mazurska fortyfikacja przygotuje nowe atrakcje dla zwiedzających.
 • Członkowie grup rekonstrukcyjnych wyposażeni będą w historyczne uzbrojenie, sprzęt wojskowy, motocykle oraz niemiecki samochód Opel Olympia
  Rekonstrukcję polsko-niemieckich walk o Twierdzę Modlin z września 1939 r. będzie można obejrzeć w niedzielę na terenie Fundacji Park Militarny Twierdzy Modlin. W inscenizacji wykorzystane zostaną m.in. polska tankietka TK-3 oraz niemieckie motocykle.