• Weronika Rosati, Piotr Adamczyk
  Dwa dni temu media obiegła informacja, iż znany aktor Piotr Adamczyk usłyszał zarzuty w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 3 lata temu. Wniosek o ukaranie sprawcy złożyła w prokuraturze jego była partnerka, Weronika Rosati. Aktorka postanowiła wytłumaczyć, dlaczego podjęła takie kroki.
 • Pieniądze
  Prace nad podatkiem od aktywów w Sejmie idą pełną parą. Wczoraj odbyło się pierwsze czytanie ustawy. Politycy PiS są zdeterminowani, by podatek zaczął obowiązywać możliwie szybko – dochody z niego mają być ważnym elementem wpływów budżetowych w przyszłym roku. Partia utrzymuje, że klienci nie zapłacą za bankową daninę. Tego optymizmu nie podzielają finansiści.
 • Nowy logotyp PZU
  PZU wprowadza własną flotę pojazdów zastępczych, poinformował prezes Andrzej Klesyk. Partnerem biznesowym ubezpieczyciela będzie Toyota, która dostarczyły w pierwszej fazie 300 hybrydowych auris-ów. Auta będzie można także wypożyczyć za 100 zł dziennie.
 • Polisy OC będą raczej drożeć niż tanieć
  Nie będzie obniżek cen ubezpieczeń OC - jeśli już, należy się spodziewać raczej wzrostu ich cen. Taniej polisy będzie można poszukać w mniejszych firmach.
 • Wykres giełdowy
  Wejście Talanksu, niemieckiego ubezpieczyciela, na GPW będzie konsekwencją przejęć na polskim rynku. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się wczoraj na zakup przez Talanx, wspólnie z japońskim Meiji Yasuda Life, TU Europa (na razie KNF nie wydała zgody na zakup TUiR Warta).
 • Ubezpieczyciel musi zwrócić z OC sprawcy wydatki na auto zastępcze
  Oto gorąca informacja, która dotyczy każdego kierowcy. A wszystko za sprawą jednej bardzo istotnej decyzji jaka podjął Sąd Najwyższy w kontrowersyjnej sprawie.
 • Rzecznik ubezpieczonych: Zastępcze auto dla poszkodowanego kierowcy
  Każdy poszkodowany kierowca ma po wypadku prawo do pojazdu zastępczego. Jego wynajem powinien być opłacany z OC sprawcy, uważa rzecznik ubezpieczonych, na którego powołuje się "Rzeczpospolita".
 • Jak firma ubezpieczeniowa nie zarobiła 300 mln zł
  Telekomunikacja Polska nie udostępni swojej bazy ok. 8 mln klientów towarzystwu ubezpieczeniowemu Link4, informuje "Parkiet" i podaje powody decyzji: zarząd ubezpieczyciela nie chciał zostać klientem grupy.