Naczelny Sąd Administracyjny: Nie można uchwałą zabronić palenia węglem
25 września 2015W Krakowie można palić węglem. To efekt decyzji Naczelnego Sądu
Administracyjnego, który unieważnił uchwałę radnych Sejmiku Województwa
Małopolskiego, zakazującą używania węgla do ogrzewania mieszkań i domów.
Władze stolicy Małopolski się jednak nie poddają. Apelują do
prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie "ustawy antysmogowej".