• Apteczka samochodowa
  Co powinno znaleźć się w apteczce samochodowej?
 • Karetka pogotowia
  Od 6 do 9 minut – tyle czasu najczęściej zajmowało zespołom ratowników medycznych dotarcie na miejsce zdarzenia w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców w 2016 r. – wynika z danych GUS. W województwach śląskim i mazowieckim czas ten przekraczał ustawowe normy.
 • Karetka jadąca na sygnale
  W przeciągu miesiąca operator stołecznego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dwukrotnie udzielił skutecznej pomocy przez telefon, co uratowało dwa ludzkie istnienia: najpierw ponad sześćdziesięcioletniemu mężczyźnie, a następnie półrocznemu niemowlakowi.
 • Lekarz ogląda skan mózgu
  Im szybciej wezwiemy pomoc, tym większa jest szansa na uratowanie chorego z udarem mózgu i uchronienie go przed niepełnosprawnością – tłumaczy prof. Agnieszka Słowik CM UJ w Krakowie.
 • Pierwsza pomoc - masaż serca
  Jak pokazują wydarzenia ostatnich dni, sytuacji w których należy udzielić pomocy przytrafia się codziennie bardzo dużo. Prasa, radio czy telewizja co rusz donoszą o wypadkach, katastrofach i zdarzeniach, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie.
 • Matka z dzieckiem
  Bezpieczeństwo dzieci niemal w 100 proc. zależy od dorosłych. Większość wypadków z udziałem dzieci zdarza się w obecności ich rodziców lub opiekunów. Jednocześnie połowa dorosłych ludzi w Polsce przyznaje, że nie potrafi udzielić pomocy osobie w stanie zagrożenia życia. Ze względu na naturalne emocje związane z ratowaniem młodego życia, znacząco rośnie ciężar odpowiedzialności za prawidłową reakcję. Każdy dorosły powinien mieć wiedzę, która pozwoli mu skutecznie działać w sytuacjach związanych z udzielaniem nagłej pomocy dzieciom.