• Therese May
  Przywódcy unijnej "27" po wysłuchaniu premier Theresy May przygotowują deklarację, w której mają wskazać warunkową datę technicznego przedłużenia brexitu. Zgoda na to ma być uzależniona od przyjęcia w przyszłym tygodniu przez Izbę Gmin porozumienia o wyjściu z UE.
 • Theresa May
  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May naciskała w czwartek na brytyjskich posłów, tuż przed rozpoczęciem szczytu UE w sprawie brexitu, by w końcu zgodzili się na wypracowane przez nią i UE porozumienie dotyczące wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE.
 • Wielka Brytania, brexit, Londyn
  Aż 90 proc. Brytyjczyków uważa przebieg negocjacji ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za upokorzenie narodowe, ale jedynie 7 proc. obciąża odpowiedzialnością za to głównie Wspólnotę - wynika z sondażu przeprowadzonego dla telewizji Sky News.
 • Donald Tusk
  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył w środę w Brukseli, że możliwe jest krótkie wydłużenie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, jednak warunkowo w oparciu o pozytywny wynik głosowania nad porozumieniem rozwodowym w Izbie Gmin.
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes PiS Jarosław Kaczyński poprzez współpracę z takimi ugrupowaniami jak hiszpańska partia Vox, tworzy sojusz, który zamierza wysadzić Unię Europejską od środka - ocenili w środę politycy PO. Według nich jest to działanie wbrew interesowi Polski.
 • Magdalena Adamowicz
  "Wyobraźmy sobie świat bez nienawiści! Musimy zacząć go budować! Już teraz, dzisiaj, każdego dnia. Wszyscy! Razem!" - napisała na Twitterze Magdalena Adamowicz, wdowa po zmarłym prezydencie Gdańska. Opublikowała list, w którym tłumaczy, dlaczego zdecydowała się wejść do polityki i wystartować w najbliższych wyborach do PE.
 • Flaga Krymu
  Szefowie państw i rządów krajów Unii Europejskiej podczas czwartkowo-piątkowego szczytu przypomną o nieuznawaniu nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję oraz przywiązaniu do integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy - podało w środę źródło unijne.
 • Brexit
  Państwa UE przyjęły we wtorek awaryjne rozwiązania prawne na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Chodzi o przepisy dotyczące przewoźników, studentów i innych korzystających z programu Erasmus, a także pracowników.
 • Ludzie przechodzą przez ulicę
  Według danych Eurostatu region stołeczny w Polsce ma najwyższy odsetek osób z wyższym wykształceniem w całej Unii. Co ciekawsze, finansowo najbardziej z tego faktu korzystają ci, którzy nie legitymują się dyplomem uczelni, a na miejsce pracy wybrali stolicę zamiast innej części kraju – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Nord Stream 2
  Komisja przemysłu, badań naukowych i energii Parlamentu Europejskiego w poniedziałek w Brukseli poparła nowelizację dyrektywy gazowej, która dotyczy gazociągu Nord Stream 2. W głosowaniu 33 eurposłów było za, 8 - przeciw.