• Mysz komputerowa
  Urząd po raz drugi podejmuje próbę stworzenia systemu, który będzie oceniał jakość dostępu do sieci. Spodziewa się, że z tego pomiaru co tydzień będzie korzystać 5 mln internautów.
 • Uznano ją za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, była też wzorem niezależnego fachowca - urzędnika, walczącego z komórkowym oligopolem. Ale zdecydowała się wejść w świat polityki - najpierw, jako ekspert w projekcie PiS i Piotra Glińskiego - teraz w nowym przedsięwzięciu Przemysława Wiplera. "Po 3 latach każdy urzędnik powinien obowiązkowo wylecieć z roboty na rynek i sam przeżyć gehennę poszukiwania pracy albo wymyślania własnego biznesu"  - mówi w rozmowie z dziennik.pl Anna Streżyńska, była szefowa UKE. Okazuje się, że jej nowym konikiem jest... służba zdrowia.
 • Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj
  Klienci nie od razu odczują skutki odgórnych decyzji dotyczących rozliczeń między operatorami.
 • Anna Streżyńska straciła pracę
  Jej zdolności docenili zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Donald Tusk. Była uznawana za żelazną damę polskiej telekomunikacji i kobietę, która doprowadziła polski rynek komunikacyjny do porządku. Tuż przed świętami nagle straciła pracę.
 • Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego
  Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego, dotyczący utrzymania 33 mln zł kary nałożonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na Telekomunikację Polską. SA ma sprawę rozpoznać ponownie - poinformował w piątek UKE. TP jest zadowolona z takiego rozstrzygnięcia.
 • TP nie zapłaci kary?
  Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego, dotyczący utrzymania 33 mln zł kary nałożonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na Telekomunikację Polską. SA ma sprawę rozpoznać ponownie - poinformował w piątek UKE.
 • Będziemy taniej dzwonić z Unii do Polski? Oto plany Anny Streżyńskiej
  Do 2015 r. minuta połączenia wychodzącego w roamingu w UE nie mogłaby kosztować więcej niż ok. 0,60 zł - to propozycja prezes UKE Anny Streżyńskiej. KE w lutym zakończyła konsultacje nowych limitów po czerwcu 2012 r. i zaproponuje je na początku lipca.
 • Wielkie porozumienie z operatorami. Będzie lepszy zasięg
  Wkrótce UKE podpisze z operatorami komórkowymi ważne porozumienie. Urząd nie będzie zmuszał firmy telekomunikacyjne do ostrego cięcia cen połączeń. W zamian za to firmy zobowiążą się do rozbudowy sieci, tak by z Polski zniknęły miejsca, w których nie da się porozmawiać przez telefon.
 • 339-milionowa kata dla TP SA została uchylona przez SOKiK
  Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił w poniedziałek 339 mln zł kary dla Telekomunikacji Polskiej nałożonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej za nieprzedłożenie cenników i kalkulacji kosztów Neostrady - poinformował rzecznik TP Wojciech Jabczyński na blogu.
 • UKE daje miesiąc na wypracowanie pomysłu, by skończyć z nieczciwymi loteriami
  Urząd Komunikacji Elektronicznej powołał dwa zespoły robocze, które będą starały się wyeliminować nieuczciwe loterie i konkursy sms. Mają miesiąc czasu na wypracowanie odpowiednich rozwiązań - mówi prezes UKE Anna Streżyńska.