Rau: Polexit jest absolutnym absurdem, a weto to uprawniony element negocjacji w UE
24 listopada 2020Polexit jest "absolutnym absurdem" - powiedział we wtorek szef MSZ Zbigniew Rau. Ocenił, że mamy do czynienia z "miejscami nawet histeryczną" reakcją opozycji na możliwość zgłoszenia przez polski rząd weta do budżetu UE. Weto - dodał - to "absolutnie uprawniony" element negocjacji w kwestiach unijnych.