• Elżbieta Bieńkowska
  TVN24 dotarła do notatki zawierającej główne tezy wystąpienia polskiej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej podczas zamkniętego posiedzenia Komisji Europejskiej. To właśnie podczas niego zapadła decyzja o wszczęciu wobec Polski procedury ochrony praworządności.
 • Rosnące słupki z monet
  "W pełni wspieram polskie władze w ich wysiłkach zmierzających do wykorzystania dostępnych środków do transportu kolejowego i jestem przekonana, że te środki zostaną wykorzystane w sektorze kolejowym do końca 2015 roku" - mówi dzienni.pl Corina Cretu, komisarz ds. polityki regionalnej, która dziś przyjedzie do Warszawy i podpisze programy operacyjne.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska, Elżbieta Bieńkowska, Donald Tusk
  Elżbieta Bieńkowska na celowniku internautów za swoje wypowiedzi w dwutygodniku "Viva!". Magazyn "zaczyna być tym periodykiem, który od niechcenia niszczy polityczki obozu rządowego. Uczcie się!" - można między innymi przeczytać na Twitterze. Najwięcej kontrowersji wzbudziły słowa na temat wróżek i horoskopów. Oto, jak rzeczywiście przebiegała ta rozmowa.
 • Elżbieta Bieńkowska
  Komisarz Elżbieta Bieńkowska powiedziała, że nie żałuje odebrania jej odpowiedzialności za produkcję leków i przekazania kompetencji komisarzowi do spraw zdrowia. Uważa, iż przydzielona jej w zamian problematyka kosmiczna bardziej odpowiada zakresowi jej działalności. Komisarz Bieńkowska rozmawiała na ten temat z Polskim Radiem po zatwierdzeniu Komisji przez Parlament Europejski.
 • Jacek Rostowski i Radosław Sikorski
  Były minister finansów mówił w radiowej Trójce, że byłą minister infrastruktury i rozwoju trudno będzie zastąpić w rządzie. W Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska objęła funkcję komisarza do spraw rynku wewnętrznego i usług. Jacek Rostowski przyznał, że zazdrości jej tego stanowiska.
 • Unijni komisarze
  Jean-Claude Juncker, przewodniczący-elekt Komisji Europejskiej udowodnił, że jest wytrawnym dyplomatą. Udała mu się sztuka trudna, okrojoną KE tak skomponował, że każdy z unijnych krajów jest zadowolony, a i ambicje poszczególnych polityków są zaspokojone. Czy jednak te atrakcyjne puzzle przełożą się na sprawne funkcjonowanie nowej Komisji, czy nie grożą jej konflikty kompetencyjne i dylematy prawne? - zastanawia się w dziennik.pl Dominika Ćosić.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Jutro o 12.00 poznamy skład nowej Komisji Europejskiej. Nazwiska i teki komisarzy ogłosi w Brukseli szef Komisji Jean-Claude Juncker. Kandydatką Polski jest Elżbieta Bieńkowska, która - jak wynika z nieoficjalnych informacji - ma zajmować się sprawami rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorstw.
 • Elżbieta Bieńkowska
  Nie tylko Donald Tusk znacznie powiększy stan swojego konta po tym, jak obejmie funkcję szefa Rady Europejskiej. Powodów do narzekań nie będzie miała także Elżbieta Bieńkowska.