• Sejm
  Obniżanie uposażenia lub diety parlamentarzysty za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją na sali posiedzeń oraz innych miejscach, w których przebywają posłowie i senatorowie - przewiduje przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
 • Posiedzenie Senatu
  Senat poparł w czwartek - bez poprawek - nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.
 • Sejm
  Do Sejmu wpłynął przygotowany przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, który przewiduje możliwość obniżenia uposażenia parlamentarzystom za naruszenie powagi Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego.
 • Zakład Karny
  Mogą wywalczyć średnio po 5 tysięcy złotych. Związkowcy służby więziennej przygotowują się do pierwszego procesu w sprawie zamrożenia waloryzacji ich zarobków. 23 stycznia przed warszawskim sądem pracy będą się domagać przyznania im zaniechanych podwyżek uposażeń za dwa lata. Liczą, że pierwszy proces może dotyczyć nawet 800 funkcjonariuszy.