• Mapa
  Rosyjska Federalna Służba ds. hydrometeorologii i monitoringu środowiska naturalnego (Rosgidromet) potwierdziła, że pod koniec września doszło do emisji substancji promieniotwórczej z epicentrum koło Czelabińska na Uralu - podało we wtorek radio Echo Moskwy.
 • Ural gaucho rambler
  Pierwszy ural pojawił się w 1941 roku - miał to być motocykl idealny dla wojska. Wieść niesie, że dzięki podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow Rosjanie przy konstrukcji "własnego" motocykla mogli wykorzystać technologię BMW, a konkretnie modelu R71...
 • Memy dotyczące deszczu meteorytów w Rosji
  Światowe media informują dziś o deszczu meteorytów, jaki spadł na Ural. To niezwykłe zjawisko nie uszło także uwadze internautów, którzy błyskawicznie zaczęli tworzyć kolejne memy o kosmicznych kamieniach spadających na Rosję. Oto te najzabawniejsze z nich .
 • Meteoryt nad Czelabińskiem
  W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Rannych jest ponad czterysta osób. Na szczęście obrażenia większości ludzi są niewielkie - w szpitalu zatrzymano tylko pięć osób.
 • Embrion
  248 ludzkich embrionów znaleziono w leśnym jarze na Uralu - poinformowały we wtorek rosyjskie media. Według policji embriony pochodzą z co najmniej czterech ośrodków medycznych. Wszczęto dochodzenie - poinformował urząd spraw wewnętrznych.