• Biurowy korytarz
  Większość naborów w urzędach, samorządach i państwowych spółkach jest ustawiana. W administracji centralnej robi się to w taki sposób, że nawet komisje konkursowe nie dostrzegają, iż wszystko zostało wcześniej rozstrzygnięte. Samorządowcy nie zakładają białych rękawiczek
 • W kraju, który plasuje się na trzycyfrowych pozycjach w światowych rankingach miejsc sprzyjających prowadzeniu biznesu, rzeczy, które wkurzają przedsiębiorców jest bez liku. Otwartym pozostaje jednak pytanie: które najbardziej?
 • Biuro, zdjęcie ilustracyjne
  Kto jest największym wrogiem polskich firm? Z najnowszych badań wynika, że przedsiębiorcy narzekają na urzędników. Znacznie łatwiej jest prowadzić firmę nawet w Beninie, czy Zimbabwe. nie fatalnie jest z dostępem dla emerytury.
 • Politycy w Sejmie
  Brytyjski "The Economist" ocenił prace polskiego rządu. Według tygodnika, Platforma Obywatelska nie dotrzymała obietnicy. Choć miało być mniej biurokracji, urzędników wciąż przybywa.
 • Urzędy zatrudniają coraz więcej pracowników
  Samorządy są najlepszym pracodawcą na czas kryzysu. Gwarantują stałą pracę, podwyżki i stabilność zatrudnienia. Konkurencję z nimi przegrywa nawet administracja rządowa
 • Wyborczy wyścig do urzędów. Partie prześcigają się w pomysłach
  Ministerstwo ds. nowoczesności, resort energii, ośrodek studiów strategicznych - podczas kampanii partie prześcigają się w pomysłach na usprawnienie administracji. Wszystkie zapowiadają, że urzędników nie przybędzie
 • Rewolucja w urzędach? Odpowiedzą każdemu
  Każdy będzie mógł wystąpić z petycją do urzędu, a ten w ciągu trzech miesięcy będzie musiał na nią odpowiedzieć - przewiduje senacki projekt ustawy, który w czwartek został skierowany do Sejmu.
 • Likwidacji poczt nie będzie - niektóre urzędy zostaną jednak zastąpione agencjami
  W wyniku prowadzonych zmian w Poczcie Polskiej nie zmniejszy się liczba placówek pocztowych, ale będzie mniej urzędów. W miejsce urzędów tworzone będą agencje pocztowe - mówił w Sejmie wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski.
 • Co trzeci urząd nie wie, ile ma komputerów
  W badaniu wzięło udział dwanaście ministerstw, dwadzieścia pięć urzędów podległych Ministerstwu Gospodarki, czternaście urzędów marszałkowskich, jedenaście urzędów wojewódzkich i trzydzieści urzędów miast.
 • Kryzys zabija piaskownice
  Kto najbardziej cierpi na kryzysie i rządowych cięciach? Dzieci. Bo ich nie obchodzi kurs waluty, czy deficyt. Jednak groźba zamknięcia piaskownicy to już rzecz poważna. A przedszkoli nie stać już na miejsca zabaw.