• Amerykańskie wojsko w Polsce
  Dowódcy amerykańscy obawiają się, że gdyby musieli zapobiec konfliktowi z Federacją Rosyjską na terytorium Europy, najpotężniejsza armia na świecie mogłaby w drodze utknąć w korku - informuje dziennik "Washington Post" w wydaniu online.
 • M1 Abrams
  Nie można jednak, podążając za Trumpem, popaść w skrajność i stwierdzić, że za te pieniądze chcemy kupić sobie obecność sojuszników. Za utrzymanie odpowiedniej infrastruktury na całym świecie odpowiadają w dużej mierze państwa gospodarze. Tak na przykład od dawna jest w Japonii, gdzie rząd bierze na siebie koszty utrzymania budynków, w których stacjonuje ponad 50 tys. żołnierzy USA.
 • Amerykański żołnierz na tle polskiej flagi
  Dwaj młodzi mężczyźni z Giżycka są podejrzani o brutalne pobicie i napad rabunkowy na żołnierza armii amerykańskiej oraz pobicie cywilnego pracownika tej armii - poinformował w czwartek PAP prokurator rejonowy Grzegorz Ryński. Do napadu doszło w nocy z soboty na niedzielę w Giżycku, gdy obaj Amerykanie spędzali wolny czas w jednym z lokali.
 • Amerykańscy żołnierze
  Rozpoczęła się operacja przesunięcia do Polski amerykańskich wojsk, które tworzą trzon grupy batalionowej NATO. Żołnierze wyjechali już z niemieckiej bazy - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".
 • Northrop B-2 Spirit
  Amerykańska armia oficjalnie zatwierdziła projekt bombowca strategicznego nowej generacji, określanego do tej pory jako LRS-B. B-21 zostanie zbudowany w oparciu o znane już technologie, a krytycy sugerują, że adekwatną nazwą dla niego będzie „Deja Vu”…
 • Lotnictwo
  W Polsce powinna stacjonować przynajmniej jedna brygada wojsk amerykańskich - mówi ekspert ds. bezpieczeństwa Andrew A. Michta. Podkreśla, że Stany Zjednoczone stanowią 75 proc. potencjału bojowego NATO. Zobacz wideo!
 • Joint Multi-Role Technology Demonstrator
  Dwie amerykańskie firmy zgłosiły swój udział w programie nazwanym Joint Multi-Role Technology Demonstrator. Jego celem jest zbudowanie do 2017 roku dwóch nowoczesnych śmigłowców. Zobacz zdjęcia!
 • żołnierze USA
  Grupowe ćwiczenia na świeżym powietrzu, które pomagają w pracy nad wytrzymałością, odpornością i odpowiednią motoryką – to najprostsza definicja Boot Campu. Dyscyplina wywodzi się od treningu rekrutów w amerykańskiej armii. Już w październiku odbędzie się pierwszy trening Boot Camp w ramach cyklu TRENUJ.ODKRYWAJ.MERRELL.
 • Amerykańskie śmigłowce lądowały niedaleko Gruty (fot. www.gruta.pl)
  Tego jeszcze we wsi Gruta w Kujawsko-Pomorskiem nie widzieli. We wtorek okoliczni mieszkańcy przeżyli desant armii Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie śmigłowce niespodziewanie wylądowały na polu - donosi strona internetowa Gruta.pl. Na szczęście sprawę załatwiono pokojowo.
 • US Army
  Czy żołnierzom zawodowym udałoby się ponownie przejść testy sprawnościowe do wojska? Doniesienia na temat otyłości w wielu armiach świata nieco utrudniają odpowiedź na to pytanie. Według najnowszych danych 5 proc. personelu USA to żołnierze otyli, natomiast podstawowego testu sprawnościowego nie przeszłoby 10 proc. brytyjskich mundurowych.