Cyberatak na infrastrukturę naftową w USA. Ceny paliw w górę, ogromne kolejki na stacjach12 maja 2021Grupa DarkSide dokonała największego w historii USA ataku cybernetycznego na infrastrukturę naftową.
5 małych dziewczynek z Ameryki Południowej porzuconych przy granicy Meksyku z Teksasem11 maja 2021Amerykańskie służby natrafiły na pięć dziewczynek z Hondurasu i Gwatemali w wieku od niemowlęcia do siedmiu lat przy granicy z Meksykiem. Kiedy je zatrzymano, były same.
Masowe strzelaniny w USA. Zginęło co najmniej 17 osób, 33 zostały ranne11 maja 2021Masowe strzelaniny w USA. Co najmniej 17 ofiar śmiertelnych i 33 rannych to bilans 10 masowych strzelanin, do których doszło w miniony weekend w USA - poinformowała stacja CNN, powołując się na instytucje monitorujące akty przemocy z użyciem broni palnej - Gun Violence Archive (GVA), a także policję i lokalne media.
FDA zatwierdziła szczepionkę Pfizera dla osób od 12. roku życia11 maja 2021Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła w poniedziałek do użytku w nagłych wypadkach szczepionkę przeciwko koronawirusowi firm Pfizer/BioNTech dla osób niepełnoletnich od 12. roku życia.
Biały Dom wydał komunikat po rozmowach Bidena na wirtualnym szczycie państw B-910 maja 2021Prezydent Joe Biden rozmawiał z sojusznikami ze wschodniej flanki NATO podczas wirtualnego szczytu państw Bukareszteńskiej Dziewiątki. Wyraził pragnienie bliższej współpracy z sojusznikami w Europie Środkowej – poinformował Biały Dom.
Administracja Bidena popiera członkostwo Ukrainy w NATO? Biały Dom wykreślił słowa rzeczniczki07 maja 2021Biały Dom wykreślił w czwartek słowa rzeczniczki Karine Jean-Pierre w jednoznaczny sposób wyrażające poparcie dla członkostwa Ukrainy w NATO ze stenogramu briefingu prasowego. Waszyngton podtrzymuje jednak, że drzwi NATO są otwarte dla państw do tego aspirujących.
Szef MSZ w Kijowie: Spotkanie Biden-Putin będzie w interesie Ukrainy06 maja 2021Jeśli dojdzie do spotkania prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina, to będzie ono w interesie Ukrainy - wyraził przekonanie szef MSZ w Kijowie Dmytro Kułeba po spotkaniu z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.
Zdewastowano pomnik księdza Popiełuszki na Greenpoincie06 maja 2021Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki na Greenpoincie w Nowym Jorku. Na głowę wyrzeźbionej postaci założono czarny worek, z którego wysypały się śmieci. Konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podziękował policji za wszczęcie śledztwa ws. "tego przykrego aktu wandalizmu".
Amerykańska artyleria rakietowa ćwiczy z sojusznikami w Europie06 maja 2021Szybki przerzut i użycie artylerii rakietowej dalekiego zasięgu to główne założenie serii ćwiczeń Fires Shock towarzyszących ćwiczeniu Defender-Europe 21; wezmą w nim udział wyrzutnie HIMARS – poinformowali dowódcy z USA i Estonii, gdzie rozpoczęły się manewry.
Nieudany test międzykontynentalnego pocisku balistycznego Minuteman III05 maja 2021Pocisk Minuteman III. Nie powiódł się środowy test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) Minuteman III w Kalifornii. Próba została przerwana przed odpaleniem; badane są przyczyny. Test odbędzie się w innym terminie.