• Kolejka do lekarza
  Komercyjna opieka medyczna przejęła najgorsze cechy państwowej: długie kolejki, wielomiesięczne oczekiwanie na wizytę, wydzwanianie na infolinię z nadzieją, że dziś się uda.
 • Dziecko u lekarza
  Niskie ceny i wysoka jakość - to główne powody, dla których z czeskich szpitali korzysta coraz więcej obcokrajowców. Z raportu opublikowanego przez największe czeskie kliniki wynika, że Czechy stają się europejską potęgą w dziedzinie usług medycznych.
 • Polskiej medycynie potrzebna tzw. turystyka medyczna
  W Polsce skutecznie rozwijane są innowacje medyczne. Opracowuje się nowoczesne technologie oraz nowej generacji materiały i implanty wykorzystywane także za granicą. Eksperci przyznają, że szansą dla polskiej opieki medycznej jest coraz częściej stosowany na świecie offshoring lub offshore outsourcing
 • Średnia pensja lekarzy to 4 tys. zł
  Dyrektorzy szpitali zaczynają masowo wprowadzać do umów o pracę lub kontraktów z lekarzami klauzulę o zakazie konkurencji. Medycy nie sprzeciwiają się lojalkom, ale chcą podwyżek.
 • Rząd prowincji Ontario uruchomił infolinię dla oburzonych pacjentów
  Podstawowa opieka zdrowotna w Kanadzie jest finansowana z podatków, ale niektóre kliniki postanowiły sobie dorobić na dodatkowych opłatach. Rząd prowincji Ontario uruchomił więc infolinię dla oburzonych pacjentów.