Ślązacy chcą mieć status mniejszości etnicznej. Wniosek w Sejmie
08 kwietnia 2014Ślązacy chcą mieć status mniejszości etnicznej. Na ręce marszałek Sejmu
złożono dziś zawiadomienie o powołaniu społecznego komitetu do zmiany
ustawy o mniejszościach narodowych, etnicznych i języku regionalnym.
Powołanie komitetu zainicjowało kilkanaście organizacji i stowarzyszeń
zrzeszonych w Radzie Górnośląskiej.