KGHM opodatkowany. Ustawa o kopalinach przeszła w Sejmie
02 marca 2012 Sejm uchwalił w ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin; wcześniej wprowadził do niej piętnaście poprawek zgłoszonych przez PO. Ustawa przewiduje opodatkowanie wydobycia miedzi i srebra.