• Sejm
  Doktryna szoku – pojęcie opisane przez Naomi Klein w książce pod tym właśnie tytułem – zakłada, że fundamentalne przebudowy reguł rządzących państwem i/lub gospodarką najlepiej robi się w momentach najgłębszych kryzysów.
 • Konstytucja, zdjęcie ilustracyjne.
  Pięć ustaw zasadniczych, trzy akty przejściowe i przynajmniej dwa narzucone przez obce mocarstwa. Konstytucje dzieliły niełatwy los całego kraju. Trudno je też kojarzyć ze stabilnością czy lepszym rozwojem Polski. Czy to jednak wina tylko ustrojodawców i tworzonego przez nich prawa? Jednym słowem: nie.
 • Niemiecki Bundestag
  Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zapowiedziała w poniedziałek, niespełna tydzień przed wyborami, że w nowym Bundestagu będzie zabiegała o usunięcie islamu z niemieckiej przestrzeni publicznej jako religii sprzecznej z demokratycznym ustrojem kraju.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Chcę, aby w sprawie Konstytucji Rzeczypospolitej odbyło się w naszym kraju w przyszłym roku, roku 100-lecia niepodległości, referendum - powiedział w środę na pl. Zamkowym prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jak dodał, naród powinien się wypowiedzieć na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.
 • Protesty przed Sejmem, grudzień 2016
  Cała Polska zgadza się z Churchillem, że demokracja to najgorszy ustrój, lecz lepszego jeszcze nie wymyślono. A jednocześnie każdy z nas ma jej własną wizję. I własny pomysł na jej naprawę.
 • Pomnik żołnierzy radzieckich - zdjęcie ilustracyjne
  Będzie ustawa o dekomunizacji przestrzeni publicznej. Senackie komisje samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz ustawodawcza zdecydowały o skierowaniu do dalszych prac projektu ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.