• Dłonie
  Powiększenie stóp, dłoni, uszu czy nosa to objawy poważnej choroby – akromegalii. Wcześnie wykryta może być skutecznie leczona, mimo to na jej diagnozę pacjenci często czekają latami – alarmują organizatorzy kampanii edukacyjnej pod tytułem "Akromegalia – zwróć uwagę!".
 • Kobieta zatyka uszy
  Co piąty Polak cierpi na szumy uszne. To dolegliwość – choć dokuczliwa – często jednak lekceważona przez pacjentów. Trwające powyżej pięciu minut i częściej niż dwa razy w tygodniu szumy uszne występują także u 6 procent dzieci – podaje Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Długotrwałe, nasilone dzwonienie, dudnienie, pisk, gwizdanie albo szumienie w uszach może być symptomem poważniejszej choroby i każdorazowo wymaga dokładniejszej diagnostyki.
 • Mężczyzna zatyka uszy
  Hałas, który towarzyszy nam na co dzień na ulicy, w domu czy w szkole może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jaki ma wpływ na samopoczucie?
 • Dziecko słucha, zasłania ucho
  W ostatnich 20 latach ponad 1 mln dzieci szkolnych poddano w Polsce badaniom przesiewowym słuchu, a u co szóstego ucznia wykryto zaburzenia słuchu - powiedział dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu prof. Henryk Skarżyński.
 • Czyszczenie ucha patyczkiem
  Uszy są bardzo delikatnym narządem. Jeśli niewłaściwie wykonujemy czynności higieniczne, możemy uszkodzić słuch. Jak więc czyścić uszy?
 • Problemy ze słuchem
  Prawie 40 proc. Polaków ma problemy ze słuchem - tak wynika z danych zebranych przez ekspertów w ramach tegorocznej edycji Narodowego Testu Słuchu. Najgorsze wyniki odnotowano w Wielkopolsce, w tym m.in. w Pile gdzie odsetek osób z niedosłuchem wyniósł 77 proc.
 • Chłopiec nadstawia ucha
  Z roku na rok wzrasta liczba osób z niedosłuchem, w tym także wśród dzieci i młodzieży – alarmują protetycy słuchu. Jak mówią, problem ten dotyka obecnie ok. 40 proc. polskiego społeczeństwa.
 • Co można znaleźć w uchu?
  Doświadczony lekarz, który co roku usuwa z uszu pacjentów nawet sto litrów woskowiny, zdradził, jakie dziwne przedmioty wyjmował z uszów swoich pacjentów. To historie mrożące krew w żyłach...
 • Ucho
  Ty lub ktoś z twoich bliskich odczuwa poważne problemy ze słuchem? Używasz aparatu słuchowego, ale nie jesteś zadowolony z jego efektów? A może cierpisz na dolegliwości, które po prostu uniemożliwiają ci pełne wykorzystanie możliwości aparatu? Bardzo prawdopodobne, że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie jest implant słuchowy! Jak otrzymać refundowany implant?
 • Czy dziecko ma problemy ze słuchem?
  Nawet 100 tysięcy dzieci na Mazowszu może mieć problemy ze słuchem - wynika z badań przeprowadzonych przez stołeczny ratusz. Miasto bije na alarm i ostrzega, że nie tylko cywilizacyjny postęp odpowiada za wszechobecny hałas.