• Dziecko w okularach przeciwsłonecznych
  Noszenie okularów przeciwsłonecznych latem może uchronić przed wieloma chorobami, np. zapaleniem spojówek i rogówki, a także zaćmą i czerniakiem złośliwym – powiedział PAP dr Marcin Jezierski z Kliniki Okulistycznej WIML w Warszawie.
 • Krem przeciwsłoneczny stosowany w dzieciństwie i w dorosłości chroni przed czerniakiem
  Australijskie badanie pokazało, że osoby w wieku od 18 do 40 lat, które regularnie używały kremów z filtrem UV w dzieciństwie mają aż o 40 proc. obniżone ryzyko zachorowania na czerniaka. Naukowcy zalecają stosowanie kremu, kiedy tylko indeks UV przekroczy wartość 3.
 • Badanie wzroku
  Można dziś było obserwować częściowe zaćmienie słońca. Przy okazji tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego organizatorzy kampanii edukacyjnej " Chroń wzrok przez cały rok" zwrócili uwagę, że emitowane przez Słońce promieniowanie ultrafioletowe jest niebezpieczne dla naszego wzroku. Nie tylko podczas przebywania w miejscach nasłonecznionych, ale także w cieniu, ponieważ odbija się od powierzchni wody, śniegu czy ziemi.
 • Kobieta patrzy w słońce
  Nie tylko dostarcza witaminę D, tak ważną dla kości. Chroni również przed niektórymi typami raka - przekonują australijscy naukowcy, który sprawdzali, jak słońce wpływa na zdrowie.
 • Rowerzysta
  Okulary rowerowe świetnie chronią oczy rowerzysty podczas jazdy w każdych warunkach. Dzisiaj można przebierać w różnych formach i materiałach. Zobacz, jakie okulary będą odpowiednie dla ciebie.
 • Kobieta się opala
  Uczeni z University of Manchester oraz z Institute of Cancer Research zaprezentowali nowe wyniki badań, które wykazały, że kremy przeciwsłoneczne, nawet z wysokim faktorem (SPF wyższe niż 50), nie chronią wystarczająco skutecznie przed rakiem skóry.
 • Opaska ochroni przed oparzeniami słonecznymi
  Naukowcy Uniwersytetu Strathyde w Glasgow opracowali opaskę monitorującą stopień nasłonecznienia skóry. Entuzjaści opalania zyskują dzięki temu nie tylko dodatkową ochronę przed słońcem, ale także modny gadżet.
 • Wino chroni przed poparzeniami słonecznymi
  Choć zima raczej nie kojarzy się nam ze słońcem, warto pamiętać, że promienie UV są wtedy równie szkodliwe dla skóry jak latem. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę cery. Przyjemny sposób polecają naukowcy - picie lampki wina do posiłku.
 • Kosmetyki do opalania to wakacyjny niezbędnik
  Jak zabłysnąć na plaży i nie przedawkować kąpieli słonecznej? Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki odpowiednie na letnią porę. Nie warto przepłacać: ceny specyfików mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Gdzie znaleźć najtańsze? Oto wyniki badań.
 • Słońce hamuje rozwój osteoporozy
  Subtelna opalenizna dodaje urody i sprawia, że wyglądamy młodziej. Dlatego nie unikaj słońca, lecz rozsądnie z niego korzystaj. Dzięki temu zyskasz również zdrowie.