• kobieta i mężczyzna na plaży
  Popularność wyjazdów typu last minute w Polsce nie maleje. Jak wynika z badań Polskiej Izby Turystyki w 2018 roku blisko 52 proc. klientów biur podróży kupiło wycieczki na miesiąc lub krócej przed wyjazdem. "Last minute" jest też najczęściej wyszukiwanym hasłem dotyczącym wakacji w polskim internecie. W okresie urlopowym Polacy wpisują je 500 tys. razy w miesiącu! Wyjazdy kupowane na ostatnią chwilę często kryją jednak niemiłe niespodzianki. Te mogą nie tylko popsuć wyjazd, ale też mocno uderzyć po kieszeni. Na jakie zapisy uważać?
 • Starszy mężczyzna bierze leki
  Dziennikarze nie mogą oprzeć reportażu jedynie na bezrefleksyjnie przyjętych materiałach otrzymanych z jednego źródła, na dodatek skonfliktowanego z bohaterem programu. Stwierdził tak w piątek Sąd Najwyższy. W efekcie TVN będzie musiał przeprosić w programie „Uwaga” właścicielkę domu opieki przedstawionego jako umieralnia.
 • Kanapa
  Związek chemiczny ze znacznie podwyższonym poziomem rakotwórczej substancji trafił do producentów mebli i materaców. Koncern BASF już wycofał produkt.
 • Prostytucja
  Zmuszanie do prostytucji, znęcanie się i groźby o odebrania dziecka - tak o wieloletniej gehennie opowiada w UWADZE! żona lokalnego polityka z podwarszawskiej miejscowości.
 • Chorwacja Dalmacja Dubrownik
  Dubrownik i Split, dwa największe turystyczne ośrodki Chorwacji wprowadziły zakaz spacerowania w ubiorach plażowych po centrum miasta. Urzędnicy są zdecydowani zrobić wszystko, aby przyjezdni zmienili swoje nawyki przechadzania się w kostiumach kąpielowych.
 • Koty wprost uwielbiają zwracać na siebie uwagę i czasami bywają w tym bardzo stanowcze. Futrzak będący bohaterem tego nagrania, stracił cierpliwość do swojej pani, która próbowała zająć się czytaniem gazety i śmiała ignorować jego obecność. Zobaczcie, kto wygrał to starcie.
 • Producenci trzody, bydła i drobiu karmią zwierzęta nielegalnymi farmaceutykami
  Wyciągnę konsekwencje w dostępnym mi zakresie w związku z aferą antybiotykową w przemyśle mięsnym. W ostatnim okresie zamknęliśmy 6 lub 8 hurtowni leków weterynaryjnych, ponad 80 produktów leczniczych wycofaliśmy z rynku - powiedział Janusz Związek, Główny Lekarz Weterynarii, pytany o aferę wykrytą przez "Uwagę" TVN.
 • Fragment programu TVN "Uwaga!"
  Redakcja programu "Uwaga!" dotarła do nagrań pochodzących z jednego z prywatnych domów opieki w Warszawie. Pacjent przywiązany do grzejnika przy łóżku, pensjonariuszka, która leży na ziemi po tym, jak spadła z niezabezpieczonego łóżka - to szokujące obrazy z filmu.
 • Kobieta za kierownicą
  Jedzenie, czytanie, robienie makijażu, układanie dokumentów - to tylko niektóre rzeczy, jakie kierowcy wykonują siedząc za kółkiem. Policja załamuje ręce i ostrzega, że w statystykach coraz więcej pojawia się wypadków spowodowanych kuriozalnymi sytuacjami.